فورد F-150 در سما به نمایش درخواهد آمد

فورد چهار نسخه مختلف از مدل پیکاپ F-150 خود را در انجمن بازار تجهیزات تخصصی (SEMA) که در ماه آینده در لاس وگاس ایالات متحده برگزار می شود به نمایش در خواهد آورد. این خودرو با رنگ های سفارشی منحصر بفرد همراه بوده، قدرت آن ارتقا یافته و عملکردی در حد یک ماشین اسپرت را ارائه خواهد داد. این چهار مدل جدید چیزی فراتر از یک پیکاپ معمولی فورد اف – 150 برای هواداران آن خواهد بود.

اولین نسخه از فورد F-150 توسط Bojix Design طراحی شده است و به گفته فورد چیزی بیشتر از یک ماشین آفرود خواهد بود. این خودرو بر پایه مدل F-150 XLT 4×4 SuperCrew مدل 2016 طراحی شده است. این خودرو به یک موتور 3.5 لیتری V6 مجهز شده که عملکرد آن با توربوی Borg Warner EFR تقویت شده است. از دیگر ویژگی های آن می توان به سیستم تنفسی Full Race اشاره کرد. در داخل نیز یک سیستم شارژ بی سیم وجود دارد. لوازم داخلی با چرم های Katzkin Tuscany روکش شده و دو مانیتور در پشت سری صندلی های جلو خودنمایی می کند.

نسخه دیگری از این مدل EraThr3 نامیده می شود که توسط Hulst Customs طراحی شده است. قلب تپنده این خودرو شامل یک موتور 5.0 لیتری V8 شده که قادر است همان 385 اسب بخار نیروی تولید شده در فورد F-150 معمولی را  فراهم کند؛ اما وجود یک سوپرشارژر Whipple باعث می شود تا این خودرو به نیروی عظیم 750 اسب بخار برسد. سیستم تعلیق چهار میله ای سفارشی و دو لوله اگزوز سفارشی از دیگر ویژگی های اضافه شده به این مدل است. علاوه بر این، چرخ های Lexani، پوشش ویژه سپر، رکاب های کناری پایین کشیده شده، ضربه گیر عقب، دریچه های تنفسی قرار گرفته بر روی کاپوت و اسپلیتر کربنی ظاهر قدرتمندی به آن بخشیده است.

نسخه بعدی خودرویی است که توسط A.R.E. Accessories و بر پایه XLT SuperCab طراحی شده است. این مدل، گلد استاندارد فورد F-150 است که از یک موتور 3.6 لیتری V6 اکوبوست قدرت می گیرد. چرخ های 24x12 اینچی سفارشی، تلویزیون سفارشی، جلو پنجره منحصربفرد و گلگیرهای مخصوص از آن یک خودروی تمام عیار ساخته است. در آخرین مدل از این پیکاپ برای هر چه بیشتر اسپرت کردن آن از عناصر BMX استفاده شده است. دوربین های اکشن گوپرو (GoPro) و قطعات BMX در آن دیده می شود. چرخ های آفرود 20x10 اینچی  Grid، سیستم تعلیق 6 اینچی  FabTech، سوپرشارژر Whipple آن را بسیار پر ابهت نشان می دهد. موتور 5.0 لیتری V8 آن بر اساس مدل 4×4 Lariat SuperCrew طراحی شده و ساب ووفرهای کیکر نیز موجود است. دو مانیتور نیز در پشت سری صندلی های جلو خودنمایی می کنند.

فورد می گوید که چیزی بیش از 50 دستگاه خودروی سفارشی شده را در سما (SEMA) به روی صحنه خواهد برد. این رویداد از اول تا چهارم نوامبر (11 – 14 آبان ماه) در مرکز همایش های لاس وگاس (Las Vegas Convention Center) برگزار خواهد شد.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: motortrend