شرکت کانادایی اینکاس تنها به ساخت نسخه‌های مسلح و ضدگلوله از خودروهای مسافری معمولی مشغول نیست. این شرکت همچنین سازنده‌ی برخی از خشن‌ترین خودروها برای ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی می‌باشد.


جدیدترین محصول این شرکت خودروی حمل کننده‌ی پرسنل مسلح یا APC و خودروهای تخلیه‌ی پزشکی مسلح AMEV می‌باشد. این نام طویل نشان دهنده‌ی خودروی چندمنظوره‌ای است که برای عبور از بدترین محیط‌ها و سخت‌ترین زمین‌ها طراحی شده است. خودروی مورد بحث همچنین باید سرنشینان را به لطف سطح حفاظت بالستیک 7 محافظت کند.


محصول جدید اینکاس برای حمل پرسنل نظامی و تلاش برای عملیات نجات و جست‌وجو طراحی و ساخته شده است بنابراین مشتریان بالقوه‌ی این خودرو نیروهای نظامی و انتظامی و نیروهای حافظ صلح می‌باشند. اینکاس سوپریور می‌تواند تا 14 سرنشین و یا 2 سرنشین سالم و 6 مجروح را حمل کند. همچنین استفاده از پلتفرم مدولار باعث شده طیف وسیعی از قطعات اضافی برای کاربری‌های ویژه روی خودرو نصب شوند.


از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد خودروی جدید اینکاس می‌توان به سیستم رمپ هیدرولیکی عقب اشاره کرد که حمل مجروحان را آسان‌تر می‌سازد. این خودرو همچنین از پکیج اپتیک ارتقا یافته با مادون‌قرمز PTZ و تصویربرداری گرمایی سود می‌برد. اصلاحاتی هم در قوای محرکه و سیستم تعلیق صورت گرفته تا عملکرد بی‌نقص خودرو در تمامی شرایط تضمین شود.


نیروبخش این هیولای 15 تنی پیشرانه 6 سیلندر دیزلی با قدرت 330 اسب بخار و 1286 نیوتون متر گشتاور است. این قدرت باعث می‌شود اینکاس سوپریور به حداکثر سرعت 81 کیلومتر در ساعت برسد.


خودروی مورد بحث از پنجمین نسل گیربکس آلیسون 3000، جعبه انتقال 13543 نیوتون متری و سیستم سوخت‌رسانی الکتروهیدرولیکی استفاده می‌کند. در نتیجه‌ی استفاده از این تجهیزات اینکاس ادعا کرده سوپریور از نظر تحرک و قابلیت اطمینان عملکرد بهتری در مقایسه با دیگر محصولات مشابه دارد.

منبع: پدال