یک مطالعه‌ی جدید نشان داده که بدترین رانندگان بریتانیایی چه خودروهایی سوار می‌شوند و البته نتایج مشاهده شده شاید باعث تعجب نشود!


سایت مقایسه‌ی بیمه‌ی GoCompare نظر 2 هزار نفر را برای فهمیدن اینکه چه کسانی بدترین رانندگان بریتانیا هستند جویا شده و 24 درصد افراد گفته‌اند رانندگان محصولات ب‌ام‌و مزاحم‌ترین رانندگان در جاده‌ها هستند.

این آمار در مناطق مختلف تفاوت دارند اما رانندگان ب‌ام‌و در ایرلند شمالی بیشترین حس تنفر را نسبت به خود داشته (35 درصد) و این آمار در میدلند شرقی 31.2 درصد است.


اما رتبه‌ی دوم بدترین رانندگان در این نظرسنجی به رانندگان فورد ترانزیت می‌رسد. البته یک مطالعه‌ی جدید نشان داده که رانندگان ون‌ها از جمله ایمن‌ترین رانندگان در بریتانیا هستند. ون‌ها با هر 161 هزار کیلومتر سفر در جاده‌ها و در مقایسه با خودروهای سواری 3.8 بار کمتر درگیر تصادفات و جراحات می‌شوند. در واقع 32.8 درصد رانندگان ون‌ها انگشت اتهام را به سمت رانندگان ب‌ام‌و گرفته‌اند.


از نظر سن افراد حاضر در نظرسنجی هم تفاوت واضحی بین رانندگان ون و ب‌ام‌و وجود دارد. رانندگانی با سن بین 45 تا 64 سال اکثراً فکر می‌کنند رانندگان ترانزیت بدترین طرز رانندگی را در جاده‌ها دارند اما افرادی که 44 سن و کمتر از آن دارند فکر می‌کنند رانندگان خودروهای آلمانی بدتر بوده و از نظر این طیف سنی رانندگان محصولات آئودی در رتبه دوم از نظر بدترین عملکرد قرار دارند.


البته به نظر می‌رسد تفکر سنتی مربوط به عملکرد بد رانندگان ون‌ها در میان نسل‌های جوان‌تر محو شده است. این نظرسنجی نشان داده تنها یک نفر از هر 10 فرد 18 تا 24 ساله فکر می‌کنند رانندگان ون بدترین عملکرد را دارند اما این آمار برای افراد 55 تا 64 ساله 3 نفر از هر 10 نفر هستند. خب صحبت از کلیشه‌ها شد و باید گفت معمولاً از رانندگان محصولات پژو به خاطر دست‌فرمان نه چندان جالبشان یاد شده اما خب این کمپانی فرانسوی حتی در لیست حضور ندارد.


رانندگان تاکسی‌های لندن نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده‌اند و بیش از 14 درصد افراد رانندگی آن‌ها را دوست ندارند. رانندگان این خودروها بدتر از رانندگان آئودی بوده‌اند درحالی‌که رانندگان فراری هم در رده پنجم قرار گرفته‌اند؛ اما خب این مسئله جای تعجب دارد زیرا تعداد محصولات فراری در جاده‌ها بسیار کمتر است.

در ادامه شما را با بدترین رانندگان بریتانیا و خودروهایی که سوار می‌شوند آشنا می‌کنیم:

 1. ب‌ام‌و – 24 درصد
 2. فورد ترانزیت – 21.8 درصد
 3. تاکسی‌های لندن – 14.1 درصد
 4. آئودی – 9 درصد
 5. فراری – 6.3 درصد
 6. پورشه – 5.7 درصد
 7. سوبارو – 4.2 درصد
 8. مرسدس بنز – 4.1 درصد
 9. فولکس‌واگن گلف – 2.9 درصد
 10. واکسهال آسترا – 2.5 درصد
 11. تویوتا پریوس – 2.1 درصد
 12. فورد فوکوس – 1.9 درصد
 13. لکسس – 1.5 درصد

 

 

منبع: پدال