عجیب نیست اگر عموم ایرانیان از صنعت خودروسازی کشور نا امید شده باشند. این یک واقعیت است که خودروسازان جاده مخصوص در حدود نیم قرن فعالیت خود، دستاورد چندانی در زمینه فنی ارائه نداده اند و صرفا در حد مونتاژکار یا در بهترین حالت، فیست لیفت کننده خودروهای قدیمی باقی مانده اند، اما هیچ شک و تردیدی نیست که دانش صنعتی کشور بیشتر از چنین عملکرد نا امید کننده ایست و تاکنون شاهد درخشش برخی پروژه های کارگاهی در این زمینه بوده ایم.
 

لامبورگینی دست ساز ایرانی

لامبورگینی دست ساز ایرانی

روز گذشته نیز گروهی از علاقه مندان دلسوز صنعت خودروسازی در مرکز خرید لاله تبریز دست به معرفی یک ورژن ایرانی براساس لامبورگینی مورسیه لگو زدند که از جهت دقت ساخت و رعایت مدل سازی شایسته تقدیر به نظر می رسد. تاکنون اطلاعات فنی چندان دقیقی در خصوص مشخصات این لامبورگینی ایرانی منتشر نشده است اما براساس اطلاعات اولیه، تیم ایرانی موفق به یافتن اطلاعات فنی از نقشه های اصلی لامبورگینی شده اند و پس مدل سازی دقیق و ساخت بدنه با استفاده از مواد کامپوزیتی، از موتور 3.8 لیتری هیوندای جنسیس برای نیرو بخشیدن به این گاو خشمگین آسیایی بهره گرفته شده است. هرچند ابهاماتی در مورد مسائل فنی دیگر نظیر شاسی، سیستم تعلیق، گیربکس و ...وجود دارد که امید است تیم سازنده با همکاری رسانه ها چنین سوالاتی را نیز پاسخ دهند، اما در مجموع می توان با تجلیل از چنین تلاشی، امید داشت تا روزی سرانجام زمینه تولید برخی خودروهای اسپرت ساخت ایران در کشور مهیا شود.
 

لامبورگینی ایرانی

لامبورگینی ایرانی

ساخت این خودرو حدود 4 سال بطول انجامید و تیمی متشکل از 15 نفر در این کار تلاش کردند و توسط مدیریت مرتضی مرادی این پروژه انجام شده است.
در زیر می توانید عکس های کاملی از این خودرو را مشاهده کنید. در انتها جا دارد از آقای حامد تقی پور جهت ارسال عکس و فیلم برای خودروبانک کمال تشکر را داشته باشیم.
 

 

 

 

منبع: خودرو بانک