ب‌ام‌و کارهای مربوط به توسعه‌ی نسل جدید M2 را آغاز کرده و البته همچنان به تولید خودرویی که به اندازه‌ی نسل فعلی روی راننده متمرکز است متعهد می‌باشد.


مدیر توسعه ب‌ام‌و در خلال مصاحبه با موتورینگ در نمایشگاه پاریس گفته که نسل جدید M2 در داخل کارخانه با نام مستعار “ماشین دریفت” شناخته می‌شود.


بنا به گفته‌ی Klaus Frohlich، او تصمیم گرفته این نام را برای M2 جدید انتخاب کند تا به این ترتیب طراحان و مهندسان مطمئن شوند که هدف این خودرو به عنوان خودرویی خاص راننده در هر مرحله از فرایند توسعه از یادشان نرفته است.


این مدیر بلندپایه می‌گوید:

نسل بعدی سری 2 ماشین دریفت نامیده خواهد شد بنابراین زمانی که به طراحی آن نگاه می‌کنم با خود می‌گویم آدریان (فن هوی دونگ مدیر طراحی ب‌ام‌و) آیا این خودرو واقعاً شبیه یک ماشین دریفت است؟ نسل جدید M2 باید جذابیت بیشتری داشته باشد. اگر خودرو را برانم همواره با خود می‌گویم آیا این ماشین دریفت است؟

 

نسخه اولیه ب ام و M2 مدل 2020


گاهی اوقات ترس‌هایی درباره نسل آینده سری 2 و استفاده از همان پلتفرم دیفرانسیل جلوی سری 1 وجود داشته است. البته مدیر ب‌ام‌و توانسته مقامات را برای استفاده از پلتفرم دیفرانسیل عقب متقاعد سازد.

 

Frohlich می‌افزاید:

مردم می‌پرسند آیا استفاده از طراحی دیفرانسیل عقب واقعاً مهم است؟ و من فکر می‌کنم این موضوع برای برند و برای M بسیار مهم است زیرا M2 خودروی پایه‌ی ماست؛ بنابراین من به سختی جنگیدم و پیروز شدم به همین خاطر نسل جدید سری 2 همچنان دیفرانسیل عقب خواهد بود.


مدیر ب‌ام‌و اذعان می‌کند نسل جدید M2 تنها خودرویی نیست که از نام مستعار استفاده می‌کند. او همچنین از X5 جدید با نام “رئیس” و نسل بعدی X6 با نام “جانور وحشی” نام می‌برد.

 

 

 

 

منبع: پدال