شورولت سیلورادو 2019 هم‌اکنون به پیشرانه‌ی کاملاً جدید 2.8 لیتری توربویی مجهز شده که قدرت و گشتاور بیشتری داشته و در عین حال مصرف سوخت کمتری در مقایسه با پیشرانه 6 سیلندر 4.3 لیتری قبلی نشان می‌دهد.


مدل سال 2019 این پیکاپ به خاطر استفاده از پیشرانه‌ی جدید 172 کیلوگرم سبک‌تر از مدل فعلی مجهز به پیشرانه 6 سیلندر می‌باشد. این در حالی است که مدل جدید فضای کابین و بار بیشتری دارد. نتیجه‌ی این کار مصرف سوخت کمتر و تولید پیکاپی با تجربه رانندگی هیجان انگیزتر می‌باشد.


مهندس ارشد سیلورادو درباره‌ی پیشرانه‌ی جدید این پیکاپ می‌گوید:

پیشرانه 2.7 لیتری توربوی جدید سیلورادو پرفورمنس و مصرف سوخت احساس‌برانگیزی دارد. این خودرو در هر حالتی هیجان‌انگیز بوده و در زمان شتاب گیری سنگین هم عملکرد قابل‌توجهی دارد. پیکاپ ما در عین اینکه مصرف سوخت کمی داشته می‌تواند کارهای زیادی را انجام دهد.


پیشرانه‌ی 2.7 لیتری یاد شده که به‌صورت استاندارد در تریم های LT و RST نصب شده 14 درصد گشتاور بیشتر و 13 درصد مصرف سوخت کمتری در شهر داشته و در بحث شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت نیز بیش از 1 ثانیه سریع‌تر از مدل مجهز به پیشرانه 6 سیلندر 4.3 لیتری قبلی می‌باشد. سیلورادو همچنین با این پیشرانه می‌تواند مصرف سوخت کمتری در مقایسه با فورد F-150 XLT داشته باشد و با رم 1500 مجهز به پیشرانه 6 سیلندر 3.6 لیتری هیبریدی ملایم برابری کند.


قدرت این پیشرانه 310 اسب بخار و گشتاور آن نیز 471 نیوتون متر بوده و باعث ایجاد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعتی 6.8 ثانیه‌ای می‌شود. ظرفیت یدک کشی سیلورادو 2019 برابر با 3265 کیلوگرم و ظرفیت محفظه بار آن نیز 1034 کیلوگرم می‌باشد.


نهایتاً باید گفت پیشرانه‌ی جدید این پیکاپ با تکنولوژی استارت/استاپ همراه شده که باعث بهبود مصرف سوخت در ترافیک می‌شود.

 

 

 

منبع: پدال