بنابر گزارش خبرگزاری اخبار خودرو از هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، مدیر عامل سایپا در حاشیه بازدید از غرفه های این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: ما با تکیه بر توان علمی و استفاده از متخصصین کشورمان توانسته ایم ECU خودرو را که یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قطعات خودروست را داخلی سازی کنیم. وی هم چنان ادامه داد: نوسازی ناوگان سنگین کشور از گذشته مورد تاکید شرکت ها و نهاد های مختلف بوده است و در جلسات متعددی که با حضور وزیر صنعت داشتیم، بر پیگیری این امر تاکید شد و اکنون این مورد در حال اجراست و تا پایان ماه جاری، هشت هزار دستگاه خودروی تجاری ساخت این مجموعه به جاده های کشور وارد خواهند شد.
وی با اشاره به خروج ولوو از بازار ایران به دلیل تحریم های خودروسازی گفت: ما به دنبال شناسایی شرکای دیگری در این حوزه هستیم تا محصولاتی را با کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب به مشتریان عرضه نماییم. او ادامه داد: با اعمال تحریم های خودروسازی آمریکا، برخی از شرکای ما تمایل به تداوم حضور نداشتند و برای این منظور در حال حاضر تکیه ما بر استفاده حداکثری از توان متخصصین داخلی می باشد.
جهرودی از توانایی بالای گروه سایپا در قالب سازی خبر داد و افزود: حجم بالایی از حوزه قالب سازی کشور در اختیار این شرکت است و اکنون ما می توانیم قالب های مربوط به خودروهای مختلف را تولید نماییم. بر این اساس مذاکراتی با طرف های دیگر حاضر در این حوزه صورت گرفته تا با انجام سرمایه گذاری، این صنعت توسعه یابد و وابستگی آن به خارج از کشور به حداقل برسد. وی در پایان اخبار منتشر شده در خصوص جابجایی صورت گرفته در سایپا را تکذیب کرد و اعلام نمود بنده مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا هستم و تا زمانی که در این مسند باشم، نه خودم برای ماندن در این مسند هزینه ای می کنم و نه اجازه می دهم دیگران از این مسند برای رسیدن به اهداف خود سو استفاده کنند.

 

منبع: خودرو بانک