گروه خودروسازی فولکس واگن، 281.505 دستگاه خودرو از برندهای فولکس واگن و آئودی در ایالت متحده را به دلیل نشت سوخت فرا می خواند.

مدل های آئودی A3، A6، A7، Q5 و Q7 دارای این نقص هستند. علاوه بر این، برخی مدل های فولکس واگن گلف، گلف اسپرت واگن و گلف GTI نیز جزء مجموعه ی خودروهای فراخوانده شده به شمار می آیند. هنوز مشخص نیست که آیا این مدل ها در کشورهای دیگر نیز جمع آوری خواهند شد یا خیر. شرح مشکل از این قرار است که در واقع، سه مدل فراخوانی بنا بر سه اشکال یا ایراد مختلف انجام می شود که تمام آنها به نشت سوخت منجر می شوند. فراخوانی انجام شده، تمام اشکالات را به طور همزمان در بر دارد و خطر احتراق ناخواسته، از نگرانی های اساسی این کمپانی به شمار می رود.

بخش اول، ماشین های آئودی A6 و آئودی A7 مدل های 2012 و 2013 هستند که 28.249 واحد از خودروهای فراخوانده شده را شامل می شوند و به دلیل شلنگ سوخت نا امن در محفظه موتور با مشکل مواجه شده اند. بخش دوم در واقع، 143.214 دستگاه از خودروهای آئودی Q5s مدل 2009 – 2012 و آئودی Q7s 2007 – 2012 را شامل می شود. این احتمال وجود دارد که شکافته شدن کلاهک محفظه ی سوخت در این دستگاه ها موجب نشت سوخت شود.

بخش سوم نیز مربوط به اشکالات 110.042 دستگاه از خودروهای فولکس واگن گلف، گلف اسپرت واگن، GTI، آئودی A3 سدان و A3 کابریولت است که نشت سوخت در آنها از طریق سیستم انتشار تبخیری به وجود می آید. به گزارش خبرگزاری رویترز، هیچگونه آسیب و یا مرگ و میر ناشی از نشت سوخت گزارش نشده است. علاوه بر این، کمپانی فولکس واگن مدعی شده که نشت های گزارش شده، هیچگونه آتش سوزی را ایجاد نکرده اند.

سه اشکال مختلف به این معناست که برای تعمیر آنها نیز باید سه روش مختلف به کار گرفته شود. فولکس واگن و آئودی به زودی با مشتریان خود تماس می گیرند، هرچند که این وظایف هنوز نامشخص باقی مانده است. کمپانی آئودی قصد دارد، شلنگ های زیرین را در مدل های آئودی A6 و A7 تعویض کند. پمپ فلنج نیز در مدل های آئودی Q5 و Q7 تمیز شده و برای حفاظت از پمپ، یک نوار لاستیکی بوتیل به کار گرفته می شود. در نهایت نیز فنجان مکش در سیستم انتشار تبخیری در مدل های گلف و A3 تعویض می شود.

کمپانی فولکس واگن و آئودی از ماه آینده با مشتریان خود تماس گرفته و رفع مشکل خواهند کرد.

منبع: تک بوک