احمد صفری به عنوان یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران و باتوجه به زمزمه‌های صورت گرفته در رابطه با گرانی بنزین اعلام کرد: تاکنون هیچگونه صحبتی در رابطه با گرانی بنزین در کمیسیون انرژی مجلس نشده و همچنین دولت محترم نیز چنین پیشنهادی تاکنون ارائه نکرده است.
احمد صفری در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تاثیرگذار خواهد بود و این موضوع باعث می‌شود تا هزینه حمل و نقل افزایش پیدا کرده و در ادامه گران شدن تمام کالاهای موجود در بازار را به همراه داشته باشد که در شرایط فعلی کشور افزایش قیمت بیشتر قابل تحمل نبوده و مردم تحمل پذیرش گرانی بیشتر را ندارند. هرچند از طرفی دیگر می‌توان به مشکلات نرخ کنونی بنزین اشاره داشت که شامل قاچاق سوخت می‌شود، در همین راستا برای جلوگیری از قاچاق سوخت نیاز به سهمیه بندی مجدد بنزین و راه اندازی مجدد کارت‌های سوخت خواهد بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، به گفته این نماینده مجلس با برگشت مجدد کارت سوخت، بنزین باید دو نرخ داشته باشد که منطقی است نرخ بنزین سهمیه‌بندی همان هزار تومان باقی بماند و نرخ بنزین آزاد نیز 1500 تومان باشد. صفری با اشاره به اینکه برخی سهمیه 60 لیتر در ماه را برای کارت‌های سوخت پیشنهاد می‎دهند، تاکید کرد: این میزان بسیار کم است و باید میزان 90 لیتر برای هر فرد در ماه تعیین شود. در همین راستا احمد صفری اضافه کرد که با این روش گرانی بنزین به مردم فشار وارد نمی‌کند و همچنین جلوی قاچاق سوخت گرفته خواهد شد.

 

منبع: خودرو بانک