چراغ‌های جلو و عقب خودروها در آینده کارهای بیشتری در مقایسه با وظایف کنونی خود انجام خواهند داد. فولکس‌واگن می‌گوید تکنولوژی نوری جدیدش ارتباطی خواهد شد و ایمنی را افزایش خواهد داد.


این کمپانی در ورک شاپی بین‌المللی چگونگی افزایش ایمنی و شخصی‌سازی طراحی خودرو توسط سیستم‌های نوری آینده را نشان داده است. خودروهای خودران این گروه خودروسازی در آینده با شرایط جدیدی به پیشواز عابران پیاده و رانندگان دیگر خواهند رفت. اینجاست که عملکردهای جدید چراغ‌های ارتباطی وارد میدان می‌شود.


واحدهای ارتباطی شامل چراغ‌های جلوی HD میکرو پیکسل با حداکثر 30 هزار نقطه نوری می‌باشد. این سیستم را قبلاً در مرسدس-مایباخ S کلاس کنونی دیده‌ایم. این چراغ‌ها اطلاعات موردنظر را به‌صورت مستقیم روی جاده می‌تابانند و به بهبود ایمنی کمک می‌کنند.


این تکنولوژی همچنین استفاده از سیستم‌های کمک‌راننده‌ی جدیدی همچون دستیار لاین اپتیکال را ممکن می‌سازد. این سیستم لاین های حرکتی را پیش روی راننده می‌تاباند. سیستم یاد شده به راننده اطلاعات دقیقی درباره پهنای خودرو و فاصله با علائم کنار جاده خواهد داد.


این سیستم‌های جدید همچنین شامل دسته چراغ‌های عقب ماتریکسی است که بنا به گفته‌ی فولکس‌واگن باعث ایجاد انقلابی در لامپ‌های چراغ عقب می‌شود. این چراغ‌های جدید باعث نمایش هشدارهایی در چراغ‌های عقب خواهند شد. برای مثال در زمان وجود شرایطی خطرناک، چراغ‌های عقب ارتباط خودرو به خودرو را میسر خواهند ساخت.


علاوه بر این‌ها، عملکردهای کمک‌راننده جدید همچون سیستم دستیار پارک اپتیکال که از میکرو لنزها استفاده خواهد کرد باعث بهبود ایمنی در زمان مانورهای رانندگی خواهند شد. این سیستم مسیر خودرو را روی جاده می‌تاباند تا به فرایند پارک کمک کند.


فولکس در حال حاضر تست تکنولوژی نوری آینده را در مرکز تحقیق و توسعه ولسفبورگ انجام می‌دهد. این کمپانی از تونل نوری با 100 متر طول، 15 متر عرض و 5 متر ارتفاع برای شبیه‌سازی جاده سود می‌برد. فولکس‌واگن ادعا می‌کند تونل نوری یاد شده زمان تست چراغ‌های جلو و عقب و سیستم‌های نورپردازی کابین را کاهش می‌دهد. دلیل این کار نیاز کمتر برای ایجاد شرایط رانندگی در شب می‌باشد.

 

 

منبع: پدال