صبح جمعه یک روز پاییزی و در هوایی دلچسب راند دوم مسابقات اتومبیل سرعت قهرمانی کشور با حضور چشمگیر تماشاچیان و مشتاقان سرعت در مجموعه پیست اتومبیل آزادی استارت خورد.

به گزارش موتوتل در این رقابت که با عنوان گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش از ساعت 10/30 صبح روز جمعه ۲۷ مهرماه آغاز شد،  نزدیک به ۸۰ اتومبیلران برتر از استان های سراسر کشور حضور داشتند . هرچه به ساعت شروع مسابقه نزدیک میشدیم خیل عظیم تماشاچیان به سمت پیست بیشتر و بیشتر میشد تا جایی که دیگر ظرفیت ورزشگاه پر شد.

در این مرحله و با توجه به برنامه ریزی انجام شده این مسابقات در ۹ کلاس پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶،BP  استانداد، ۱۶۰۰ GT ، پراید اختصاصی ، پراید GT ، سوپر ۲۰۰۰  ، ۶ سیلندر توربو و ۶ سیلندر اتمسفر برگزار شد.

در کلاس پژو ۴۰۵ نفرات برتر بدین ترتیب روی سکو رفتند :امین جعفریان از اصفهان اول و سید محسن افتخاری از تهران دوم و ابراهیم فاتحی از اصفهان سوم
 اما در کلاس پژو ۲۰۶ نیز پس از رقابتی نزدیک این نتایخ بدست آمد. ۱-محمد نوذری از فارس  ۲-بنیامین حاجیان از تهران ۳-واهدک پطروسی از تهران

در BP  استانداد اینگونه نفرات برتر بر روی سکو رفتند : ۱-ستار احمدی از اصفهان ۲-امیر حسام رضایی از تهران ۳-محسن محمدی از فارس

در کلاس ۱۶۰۰ GT هم استان اصفهان پیشرو بود و مهداد صفری اول و آرش خامنه از خوزستان دوم و در نهایت سهند قنادان از تهران سوم شدند.

 در پراید اختصاصی نیز نفر اول کوشان صالحی از تهران و شایان خمسی از خوزستان و محسن شیروانی از اصفهان بترتیب دوم و سوم شدند.

در پراید GT هم مجتبی مهری از خراسان رضوی اول محسن محمدی از فارس دوم و مهدی صحافی پور سوم شدند.

در سوپر ۲۰۰۰  

۱-اشکان مسگرها تهران
۲-مهرداد صفری اصفهان
۳-آرش خامنه خوزستان

اما در کلاس ۶ سیلندر توربو در رقابتی جذاب نفسگیر بین کامران واقف و علی افضلی که همراه حادثه هم بود , پس از دریافت پنالتی علی افضلی از سوی داوران , جایگاه نخست به کامران واقف تعلق گرفت و علی افضلی دوم شد و سید مهدی حسینی هم در جایگاه سوم قرار گرفت.

و در نهایت در کلاس جذاب ۶ سیلندر اتمسفر آقای محمد باقرزاده از  تهران با بی ام و هیولای خود با اختلاف از خط پایان عبور کرد و محمد برادران جایگاه دوم رو از آن خود کرد. ورزشکاری که با کمترین تجربه در بین شرکت کنندگان این کلاس حضور داشت. اما مقام سوم این کلاس رو آقای جواد مهدیه مسن ترین ورزشکار این دوره از مسابقات پس از کش و قوسهای فراوان و با شایستگی از آن خود کرد .

برای دیدن ویدیو این رقابت جذاب و هیجان انگیز کلیک کنید.