آیا Anker اولین کمپانی سازنده صفحه نمایش شفاف برای ماشین ها خواهد بود؟

کمپانی Navdy، دو سال پیش اعلام کرده بود که قصد دارد یک صفحه نمایش شفاف برای ماشین ها بسازد. این کمپانی که قصد داشت محصول جدید خود را برای عموم منتشر کند، مردم را تشویق به پیش خرید این محصول کرد (برچسب قیمتی برای پیش خرید این محصول 399 دلار بود) و تازه همین ماه گذشته بود که این محصول آماده شد و به دست خریداران رسید.

اما نکته قابل توجه اینجاست که این محصولات تحت یک توافق نامه عدم افشا سازی به دست خریداران خود رسیده اند، بنابراین احتمال آنکه به این زودی ها بتوانیم بفهمیم که این صفحات نمایش شفاف چگونه کار می کند و یا حتی به چه شکلی هستند، کم است. حال شنیده می شود که کمپانی Anker که یک شرکت سخت افزاری است و توسط یکی از کارمندان سابق گوگل بنا نهاده شده است، قصد ساخت محصول مشابهی را دارد.

حال باید دید که آیا این شرکت که پیش از این با ساخت باتری های پشتیبان شناخته می شد، می تواند رقیبی جدی برای کمپانی Navdy باشد؟ گفتنی است محصول جدیدی که Anker قصد ساخت آن را دارد، با نام The Roav عرضه خواهد شد و تمام چیزی که تا بدین جا درباره آن می دانیم این است که این صفحه نمایش شفاف بر روی داشبورد ماشین مستقر شده و بدون ایجاد مزاحمت و حواس پرتی برای راننده، می تواند مسیر مورد نظر و تماس های ورودی را به او نشان دهد.

همچنین شنیده ها حاکی از آن است که پیش فروش این محصول از ماه آینده میلادی آغاز خواهد شد. کمپانی Anker درباره محصول جدید خود کمی راز آلود عمل کرده است. پیش از این، The Roav یک حساب کاربری در توییتر داشت که تنها 1 توییت توسط آن انجام شده که زمان ارسال این توییت نیز به هفته گذشته باز می گردد. همچنین کمپانی Anker یک صفحه فیس بوک برای این محصول ساخته است. در این صفحه نیز تنها چند پست منتشر شده که چیز بیشتری نسبت به آنچه که می دانیم، بیان نکرده است. اما بنا به گفته های این کمپانی در همین چند پست منتشر شده در فیس بوک، این گونه به نظر می رسد که The Roav صرفا یک محصول نیست، بلکه مجموعه ای از یک سری تجهیزات جانبی به هم پیوسته برای خودروهاست.

بنابراین شاید بهتر این باشد که یک ماه دیگر تا زمان پیش خرید این محصول/محصولات جدید کمپانی سخت افزاری Anker صبر کنیم، امید است در آن زمان بتوانیم به اطلاعات بیشتری در این خصوص دست یابیم.

منبع: تک بوک