فورد F-150 رپتور حسابی بین خریداران گل کرده و همین امر برند آمریکایی را متقاعد کرده که رنجر رپتور را نیز در بازارهای بین‌المللی عرضه کند.


سرانجام پیکاپ رنجر وارد بازار آمریکا شده و همین موضوع منشأ گمانه‌زنی‌های زیادی درباره احتمال ورود نسخه رپتور از رنجر به این بازار نیز بوده است؛ اما متأسفانه این موضوع رخ نخواهد داد زیرا اتوبلاگ گزارش داده که یکی از مدیران فورد گفته رنجر رپتور وارد بازار آمریکا نخواهد شد.


Hermann Salenbauch گفته رنجر رپتور بر پایه‌ی نسخه‌های بین‌المللی این پیکاپ بنا شده و هماهنگ ساختن آن با قوانین بازار آمریکا زمان‌بر بوده و هزینه‌ی زیادی را طلب می‌کند.


مدیر فورد خیلی به جزئیات اشاره نکرده اما احتمالاً یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های این شرکت جایگزینی پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توئین توربوی 210 اسب بخاری با نمونه‌ای بنزینی بوده است. این پیشرانه نه تنها باید جایگزین شود بلکه باید قوی‌تر از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2.3 لیتری اکوبوستی باشد که تنها قلب آهنین این پیکاپ در آمریکا می‌باشد.


دیگر مشکل فورد با عرضه رنجر رپتور در آمریکا این است که پیکاپ یاد شده برای بازارهایی طراحی شده که F-150 رپتور محبوب نبوده و یا عرضه نمی‌شود. این مورد درباره آمریکا صادق نیست زیرا F-150 رپتور از طرفداران بسیاری برخوردار است.


اگرچه Salenbauch اشاره‌ای به این موضوع نداشته اما یکی دیگر از دلایل عدم عرضه رنجر رپتور در آمریکا احتمالاً بحث قیمت و تقاضا نیز می‌باشد. این خودرو بی‌شک گران‌تر از رنجر لاریات چهار چرخ محرک خواهد بود. این پیکاپ قیمت 36120 دلاری داشته و با سفارش برخی آپشن ها می‌توان قیمت آن را به فراتر از 40 هزار دلار هم رساند.


همچنین احتمال دارد رنجر رپتور روی فروش برادر بزرگ‌تر خود تأثیر بگذارد و به نوعی رقیب داخلی F-150 رپتور باشد.

 

 

منبع: پدال