سوپراسپرت NextEV رخ نشان داد

ابراتومبیل جدید و مرموز NextEV‌ تست های نهایی خود را در انگلستان پشت سر می گذارد. این وسیله نقلیه اسپرت با طراحی منحصر بفرد خود برای اولین بار است که در دام عکاسان گرفتار می شود. رونمایی از این خودرو برای ماه آینده برنامه ریزی شده است. این ابرخودروی جدید، اولین سری از محصولات کمپانی NextEV است. این شرکت چینی در سال 2014 با شرکت در مسابقات فرمول E شناخته شد. طرح اسکیس این خودرو قبل از این، در شبکه های اجتماعی چین نیز دیده شده بود.

NextEV یک استارتاپ چینی و سازنده خودروهای الکتریکی است که توسط رئیس سابق کمپانی فورد در اروپا، مارتین لیچ (Martin Leach) رهبری می شود. او به خبرگزاری Autocar گفت که این خودرو با استانداردهای جدیدی در عملکرد ماشین های الکتریکی همراه شده است. در اوایل سال جاری، لیچ در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که پیشرانه این خودرو از یک موتور الکتریکی نیروی خود را تامین کرده و قطعات مختلف توسعه یافته ای از فرمول E با آن ترکیب خواهد شد. این سیستم توانایی تولید بیش از یک مگاوات برق را داشته که چنین چیزی برابر با 1341 اسب بخار قدرت است! در نظر داشته باشید که این یک خودروی الکتریکی است.

سوپراسپرت NextEV که به تصویر کشیده شده در واقع یک نمونه اولیه از این محصول است. انتظار می رود که این مدل بتواند با مدل هایی همچون مک لارن P1 و لافراری رقابت کند. گزارش های منتشر شده از چین نشان می دهد که قدرت این ابرخودروی جدید به 1360 اسب بخار خواهد رسید! اگرچه این موضوع هنوز به طور رسمی توسط NextEV تایید نشده است. در این گزارش ها همچنین به این نکته اشاره شده که کوپه NextEV می تواند در کمتر از 3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن کمی بیش از 186 مایل بر ساعت (حدود 300 کیلومتر بر ساعت) خواهد بود.

اگر چه شرکت NextEV هیچ صحبتی از حجم برنامه ریزی شده برای تولید و یا سیاست مربوط به قیمت گذاری آن را اعلام نکرده است؛ اما پیش بینی می شود که این ابرخودروی جدید، در کمتر از 100 دستگاه تولید شده و با برچسب قیمتی 1 میلیون پوند خودنمایی کند. لیچ معتقد است که این محصول، در آینده ای نزدیک پرچمدار خودروهای موجود در جاده خواهد بود. این ابراتومبیل الکتریکی جدید، در طول سه سال گذشته و با استفاده از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط بخش تکنولوژی، بخش ماشین های مسابقه و تیم سوپراسپرت این کمپانی شکل گرفته است. همکاری این سه بخش با یکدیگر محصول منحصر بفردی را روانه بازار خواهد کرد.

تیم ماشین های مسابقه ای NextEV از یک موتور دوگانه در که مسابقات فرمول E بکار می رود برای این مدل نیز استفاده کرده اند. این موتور که در فصل 2015 – 2016 در مسابقات فرمول E استفاده شد، 65 کیلوگرم سنگین تر از دیگر رقبا بود. لیچ می گوید: “ما موفق شدیم در حال حاضر 20 کیلوگرم از وزن این موتور را کم کنیم.” او ادعا می کند که این ابرخودرو از هر دو جنبه آیرودینامیکی و وزن نسبت به سایر رقبا برتری خواهد داشت و چنین ویژگی هایی باعث می شود تا محدوده حرکتی آن به حداکثر ممکن برسد. لیچ بر این واقعیت تاکید کرد که شرکت او هنوز در مرحله اولیه از زندگی بوده و هنوز یک استارتاپ است. او می گوید: “سال گذشته بود که ما تصمیم گرفتیم تا برای امسال این سوپراسپرت را به نمایش درآوریم. این روند از توسعه برای یک شرکت جدید بسیار قابل توجه خواهد بود.”

او در ادامه افزود که این اولین خودرویی است که برای جلب توجه و نشان دادن چیزهایی است که ما می توانیم از نقطه نظر فنی، انجام دهیم. “اما ما در نهایت طیف وسیعی از این مدل ها را روانه بازار خواهیم کرد.”

لیچ می گوید: “ما می خواهیم شرکتمان برای تولید محصولات باکیفیت و رضایتمندی مشتریانش شهره شود و نه به قیمت آن! بازارهای جهانی برای خودرو در سال گذشته شاهد عرضه 90 میلیون دستگاه بوده است و ما قصد نداریم تا این بازار بزرگ را از دست بدهیم.”

هدفی که لیچ برای کمپانی خود ترسیم کرده یک هدف کوتاه مدت نخواهد بود؛ اما این شرکت قصد دارد تا در آینده به یکی از بازیگران اصلی در ساخت ماشین های الکتریکی تبدیل شود. این کمپانی برای رسیدن به چنین رویایی، پروژه های خود را در شش مکان مختلف در اروپا، آسیا و آمریکا گسترش داده و تا پایان سال 2017 چیزی بیش از 5000 نفر را به خدمت خواهد گرفت. برنامه ریزی های شرکت NextEV نشان می دهد که این کمپانی تصمیم دارد تا در اوایل دهه آینده فروش جهانی خود را به بیش از 500 هزار دستگاه برساند. تمرکز این کمپانی ابتدا در بازارهای چین است؛ چراکه به دلیل حمایت دولت برای کاهش آلودگی هوا در چین، شرایط برای تولید ماشین های برقی بسیار مطلوب خواهد بود.

NextEV تایید کرده است که با کمپانی خودروساز چینی JAC برای توسعه ماشین های جدید الکتریکی خود، همکاری خواهد کرد. NextEV و کمپانی JAC برای توسعه وسایل نقلیه جدید برقی، بودجه ای 1 میلیارد پوندی در نظر گرفته اند. کمپانی NextEV در اوایل سال جاری گفت: "NextEV و JAC Motors با همکاری هم، این صنعت را به جلو خواهند راند. این امر از طریق به اشتراک گذاشتن تخصص های فنی، بازاریابی و سرمایه گذاری امکانپذیر خواهد بود.”

منبع: تک بوک