بازار شاسی بلندهای شهری چنان داغ شده که در حال حاضر اکثر شرکت های خودرویی در ایران و جهان نسخه های مختلفی از کراس اوورها را ارایه می کنند. در بازار ایران نیز شرکت های چینی مختلفی توانسته اند کراس اوورهایی را در رده قیمتی مناسبی (قبل از گرانی ها) عرضه کنند که اتفاقاً فروش بسیار مناسبی هم داشته اند. خودروهایی چون جک S5 و یا چری تیگو 5 از این دست خودروها هستند و در کنار آنها هایما S7 نیز از ایران خودرو دیگر گزینه محبوب این سگمنت است.
 

به نظر شما کدام خودرو برنده است؟

به نظر شما کدام خودرو برنده است؟

با توجه به رقابت شدیدی که بین این خودروها وجود دارد، تصمیم گرفتیم که یک رقابت درگ بین آنها ترتیب دهیم. این سه خودرو در یک سگمنت قرار دارند و قطعاً رقابت درگ بین آنها بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. نتیجه این درگ روز جمعه 11 آبانماه ساعت 20 از وبسایت خودروبانک منتشر می شود اما تا آن زمان می توانید در نظرسنجی شرکت کنید و نتیجه این درگ را پیش بینی کنید. دقت داشته باشید که با توجه به رقابت شدید بین طرفداران این خودروها، لطفاً نام کامل و ایمیل خود را وارد کنید و نظر خود را تایید کنید تا از هر گونه شیطنت جلوگیری شود.

شرکت در نظرسنجی برنده درگ

برای اینکه بهتر بتوانید قبل از شرکت در نظرسنجی با خودروها آشنا شوید، در جدول زیر مشخصات فنی آنها در کنار یکدیگر آمده اند و همچنین هر خودرو به صورت جداگانه و اجمالی معرفی شده است. شما می توانید با مقایسه مشخصات فنی، حدس خود را در مورد برنده درگ بگویید و در روز 11 آبانماه ببینید که آیا درست حدس زده اید یا خیر.

شرکت در نظرسنجی برنده درگ
 

نام خودروهایما S7 توربوچری تیگو5جک S5
حجم موتور1795 سی سی- توربوشارژر1971 سی سی – تنفس طبیعی1997سی سی - توربوشارژر
حداکثر قدرت170 اسب بخار139 اسب بخار174 اسب بخار
حداکثر گشتاور230 نیوتون متر182 نیوتون متر235 نیوتون متر
جعبه دندهشش سرعته اتوماتیکهفت سرعته CVTشش سرعته اتوماتیک دو کلاچه
حداکثر سرعت170 کیلومتر بر ساعت165 کیلومتر بر ساعت180 کیلومتر بر ساعت
وزن1545 کیلوگرم1537 کیلوگرم1545 کیلوگرم
حجم باک61 لیتر55 لیتر55 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی9.6 لیتر در هر صد کیلومتر8.9 لیتر در هر صد کیلومتربیش از ده لیتر در هر صد کیلومتر

 

 

جک S5 اتوماتیک

جک S5 اتوماتیک

معرفی جک S5 اتوماتیک کرمان موتور
جک S5 یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین خودروهای چینی در کشورمان محسوب می شود که به مدد پیشرانه قدرتمند، چهره جذاب، امکانات راضی کننده و شرایط فروش مناسب توانست سهم خوبی از بازار کراس اوورهای چینی را در اختیار گیرد. این خودرو ابتدا با جعبه دنده دستی به بازار عرضه شد که پس از مدتی و با بالا گرفتن تب و تاب خرید محصولات اتوماتیک در بازار ایران، کرمان موتور نمونه اتوماتیک را سطح بیشتری از تجهیزات و با قیمت بالاتر به بازار عرضه داشت و به مرور، نسخه دنده دستی از خط تولید خارج شد.
مهم ترین رقبای جک S5 در محدوده قیمتی که امروزه در آن قرار دارد و از نظر سگمنتی، خودروهایی نظیر چری تیگو5، هایما S7 توربو، هاوال H2 و بی وای دی S6 هستند. در مقابل گزینه هایی همچون چری تیگو 5 و بی وای دی S6، جک S5 از مزیت موتور دو لیتری توربو بهره می برد که شتاب و کشش قابل ملاحظه ای را برای الان فراهم ساخته است، اما از سوی دیگر این موتور نسبت به نمونه های 1.8 لیتری توربو که بر روی هایما S7 توربو و 1.5 توربو که روی هاوال H2 قرار گرفته اند، مصرف بیشتری دارد و در زمینه مصرف سوخت، اقتصادی عمل نمی کند. هم چنین رقم توان تولیدی این موتور، با توجه به حجم آن، کم به نظر می رسد و انتظار توان خروجی بیشتری را از پیشرانه این خودرو داشتیم.

 

 

 

 

چری تیگو 5

چری تیگو 5

معرفی چری تیگو 5 مدیران خودرو
چری تیگو5 به عنوان یک کراس اوور نیمه لوکس از شرکت چینی چری شناخته می شود که در دو چهره و سطوح مختلفی از امکانات، در بازار کشورمان حضور دارد و گزینه ایده آلی برای کسانی محسوب می شود که به دنبال خرید خودرویی پر آپشن تر و با شرایط پرداختی مناسب تر در بازار هستند.
در مقایسه با محصولاتی همچون هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک، تیگو 5 از مزیت بهره مندی از موتور تنفس طبیعی بهره می برد که نسبت به کیفیت سوخت حساسیت کمتری داشته و دردسرهای نگهداری آن کمتر است. با این وجود اگر به دنبال شتاب خارق العاده نسبت به محصولات معمول بازار هستید، تیگو 5 گزینه خوبی برای شما نخواهد بود، چرا که پیشرانه دو لیتری تنفس طبیعی این خودرو که توان تولید 139 اسب بخار قدرت و 182 نیوتون متر گشتاور را دارد، در ترکیب با جعبه دنده CVT هفت سرعته و وزن 1537 کیلوگرمی، شتاب متوسطی را ارایه خواهد کرد.
تیگو 5 از مزیت چهره بروز تر و امکانات ایمنی روز دنیا، همچون سیستم های ESP، ASR، DTC و HHC بهره می برد. در حقیقت به دلیل همکاری نزدیک چری و مدیران خودرو، محصولات این شرکت به صورت بروز به بازار کشور ارایه شده و محصولات قدیمی از خط تولید خارج می شوند.

 

 

 

 

هایما S7 توربو

هایما S7 توربو

معرفی هایماS7 توربو ایران خودرو
هایما S7 توربو محصولی از شرکت ایران خودرو است که در پی نیاز مشتریان به یک خودروی سریع تر از هایما S7 تنفس طبیعی، به بازار ارایه شد و البته سطح تجهیزات بالاتری نیز از مدل معمولی دارد. با توجه به افزایش قیمت نسبت به مدل معمولی، این خودرو از ابتدای عرضه وارد رقابت با دو هموطن دیگرش، چری تیگو 5 و جک S5 در این بازه شد که فروش بیشتری در بازار دارند و از مزیت محبوبیت و بازار دسته دوم قوی تر بهره می بردند.
در مقایسه با دو خودروی یاد شده، هایما S7 توربو از مزایایی همچون شتاب و قدرت بیشتر، گیربکس غیر CVT و فضای بار اندکی بزرگتر در مقابل تیگو 5 بهره می برد و نسبت به جک S5 توربو نیز، با سطح امکانات بیشتری به صورت استاندارد عرضه می شود ولی در مقابل پیشرانه توربوی این خودرو نیاز به نگهداری بیشتری دارد. حداکثر قدرت موتور 1.8 لیتری توربوشارژر این خودرو، 170 اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی آن 230 نیوتون متر است که با جعبه دنده شش سرعته خودکار ترکیب شده و با توجه به وزن 1545 کیلوگرمی خودرو، شتاب راضی کننده ای را ارایه خواهند داد.

 

 

 

 

منبع: خودرو بانک