رقابت تیم‌های فوتبال آلمان و انگلستان چندین دهه است که به یکی از مهم‌ترین رقابت‌های فوتبالی دنیا تبدیل شده و البته همین موضوع در صنعت خودرو هم صدق می‌کند، جایی که صنایع خودروسازی آلمان و بریتانیا همیشه با یکدیگر سرشاخ شده‌اند. امروز می‌خواهیم ببینیم کدام کشور خودروی 8 سیلندر سریع‌تری دارد.


برای فهم این موضوع ما به جدیدترین درگ انجام شده توسط CarWow مراجعه کرده‌ایم. در این مسابقه شاهد رقابت جگوار اف تایپ SVR و مرسدس-ای ام جی E63 S هستیم. این دو خودرو کاملاً متفاوت به نظر می‌رسند اما زیر کاپوت آن‌ها یک پیشرانه 8 سیلندر قدرتمند آرمیده است.


در یک طرف قوی‌ترین نسخه‌ی تولیدی از اف تایپ تا به امروز را داریم که از پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار با قدرت 575 اسب بخار سود می‌برد. در طرف دیگر هم یکی از دوست‌داشتنی‌ترین استیشن‌های آلمانی قرار دارد که از قلب آهنین 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی 612 اسبی برخوردار می‌باشد.


حداقل روی کاغذ می‌توان برنده را حدس زد. مرسدس قدرت بیشتر را با لانچ کنترل همراه کرده است اما هر دو خودرو از سیستم چهار چرخ محرک و گیربکس‌های اتوماتیک سود می‌برند. البته جگوار گیربکسی 8 سرعته و مرسدس گیربکسی 9 سرعته دارد.

 


اما درست همانند مسابقات فوتبال، هیچ‌کسی نمی‌تواند برنده‌ی نهایی را با قاطعیت انتخاب کند. این موضوع دقیقاً در این درگ هم اتفاق افتاده، جایی که اف تایپ اندکی پس از لانچ پیش می‌افتد اما استیشن ژرمن‌ها قبل از خط پایان گوی سبقت را از حریف می‌رباید.


ما کل ویدئو را لو نمی‌دهیم اما می‌گوییم که برنده‌ی این دیدار توانسته مسافت 400 متر را با زمان 11.2 ثانیه طی کرده درحالی‌که رکورد خودروی دوم 11.3 ثانیه بوده است. این درگ به قدری نزدیک است که ما را به یاد برخی از خاطره‌انگیزترین مسابقات فوتبال بین دو کشور آلمان و انگلستان می‌اندازد.

 

منبع: پدال