تسلا مدل S ؛ پرفروش ترین سدان لوکس ایالات متحده 

فروش سه ماهه سوم سدان الکتریکی مدل اس تسلا موتورز (Tesla Motors) با 59 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 9،156 دستگاه رسیده است، این خبر را سخنگوی این کمپانی در مصاحبه ای با خبرگزاری Autoblog تایید کرد. این کمپانی می گوید که این مقدار از فروش چیزی در حدود 5 درصد بیشتر از پیش بینی های ما برای سه ماهه سوم بوده است.

بلومبرگ نیوز که برای اولین بار گزارش آمار فروش ایالات متحده را منتشر کرد، می گوید که مدل S با اختلافی زیاد، پرفروش ترین سدان لوکس در سه ماهه سوم سال جاری بود. تسلا همچنین 5،428 دستگاه از مدل X خود را در طول این کوارتر (سه ماهه) به فروش رسانده است، این خبر را نیز تسلا تایید کرد.

فروش مدل S در طول کوارتر سوم امسال تقریبا دو برابر فروش سدان لوکس مرسدس بنز کلاس S و بیش از دو برابر فروش بی ام دبلیو سری 7 بود. هیچ مدل دیگری نتوانست در طول این کوارتر بیشتر از 2،000 دستگاه بفروشد. در واقع آمار فروش مدل S تسلا در سه ماهه سوم امسال، تقریبا یک سوم از سهم بازار بزرگ سدان های لوکس ایالات متحده را شامل شد. این نکته بسیار حائز اهمیت است. در این بازار، غول های خودروسازی جهان همچون آئودی، لکسوس، پورشه، جگوار و مازراتی در حال رقابت با یکدیگر هستند.

تسلا می گوید؛ برآورد قبلی ما نشان می داد که 55 درصد از فروش جهانی مدل اس تسلا در آمریکای شمالی خواهد بود. تسلا در طول کوارتر سوم، 8،691 دستگاه از مدل S خود را در این منطقه به فروش رساند. در هر صورت مدل اس تسلا به فروش خوب خود ادامه خواهد داد.

شاید انتشار این خبر، نشانه مثبتی برای این کمپانی باشد، مشکلات اخیر تسلا درباره ناکارآمدی سیستم اتوپایلوت این کمپانی سرمایه گذاران این شرکت را کمی نگران کرده بود. اخیرا خبرگزاری CNBC به نقل از تحلیلگر کالین راش (Colin Rusch) تخمین زده است که تسلا برای پرداخت بدهی های خود تا پایان سال 2018 نیاز به مبلغی در حدود 12.5 میلیارد دلار دارد. ایلان ماسک، موسس و رئیس تسلا این تصور را که این شرکت نیاز به جمع آوری پول نقد اضافی تا پایان امسال دارد را با ارسال توئیتی که در هفته گذشته انجام داد، رد کرده است.

منبع: تک بوک