فولکس‌واگن مدل R Line، فورد ST-Line، کیا GT Line، سئات FR Line و اشکودا Sportline را در سبد محصولات خود عرضه می‌کنند. این نام‌های برای خودروهایی با ظاهر اسپرت اما با پیشرانه‌های معمولی مورداستفاده قرار می‌گیرند. حال هیوندای هم که اوایل امسال با معرفی مدل i30 N، بخش اسپرت N را تأسیس کرد، به این جمع پیوسته و اولین محصول سری N Line خود را با نام i30 فست‌بک N Line معرفی کرده است.

Hyundai i30 Fastback N Line

این خودرو اساساً یک i30 فست‌بک معمولی است که به پکیج ظاهری اسپرت مجهز شده است؛ بنابراین خریداران این فست‌بک کره‌ای می‌توانند در برابر دیگران وانمود کنند که مالک یک i30 فست‌بک N واقعی هستند. این افراد اما خود را نمی‌توانند فریب دهند زیرا در سینه‌ی i30 فست‌بک N Line بجای پیشرانه‌ی ۲ لیتری ۲۵۰ اسب بخاری، همان پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری استاندارد i30 قرار دارد.

Hyundai i30 Fastback N Line

البته غیر از کیت بدنه‌ی اسپرت و تهاجمی، i30 فست‌بک N Line از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگری هم برخوردار است که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به ترمزهای بزرگ‌تر و رینگ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی که با لاستیک‌های میشلن پایلوت اسپرت پوشیده شده‌اند اشاره کرد. علاوه بر این، مهندسین هیوندای در تنظیمات شاسی و تعلیق i30 هم تغییراتی ایجاد کرده‌اند تا خودرو چابک‌تر شود.

Hyundai i30 Fastback N Line

اما برجسته‌ترین ویژگی i30 فست‌بک N Line همان پکیج اسپرت ظاهری است که شامل ویژگی‌هایی مثل چراغ‌های جلوی دودی، جلوپنجره‌ی مشکی‌رنگ، یک خط شب نما در سپر عقب، دیفیوزر انحصاری عقب و چراغ مه شکن مثلثی شکل درون آن می‌شود. در داخل خودرو نیز مواردی مثل صندلی‌های اسپرت و دسته‌دنده‌ی N از ویژگی‌های قابل‌ذکر هستند.

Hyundai i30 Fastback N Line

هیوندای علاوه بر پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری استاندارد، برای هردو نسخه‌ی هاچ‌بک و فست‌بک i30 N Line یک پیشرانه‌ی ۱ لیتری سه سیلندر توربوشارژ را هم ارائه کرده است. در این مدل، خودروها با رینگ‌های کوچک‌تر ۱۷ اینچی عرضه می‌شوند اما دیگر ارتقاءها را همراه خواهند داشت. i30 فست‌بک N Line تا پایان سال جاری در سراسر اروپا عرضه خواهد شد.

Hyundai i30 Fastback N Line
 

منبع: زومیت