مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه سازان خودرو اعلام کرد که فروش قطعه با قیمت‌های پایین برای قطعه سازان صرفه اقتصادی نداشته و اگر مشکلات قطعه سازان به همین شکل ادامه پیدا کند، حجم بیکاری در این صنعت افزایش بیشتری تجربه خواهد کرد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان خودرو اعلام کرد که مشکلات متعدد قطعه سازان کشور باعث شده است تا در حال حاضر قطعه سازان محصولات خود را با قیمت پایین عرضه کنند و قطعات خودرو با قیمت مناسب از قطعه سازان خریداری نشود که این موضوع نه تنها به سوددهی و ادامه فعالیت قطعه سازان کمک نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود تا ضرر آنان به مرور زمان بیشتر شده و با مشکلات بزرگ‌تری روبرو شوند.
دبیر انجمن قطعه سازان خودرو اعلام کرد که فروش قطعه با قیمت‌های پایین برای قطعه سازان صرفه اقتصادی نداشته و اگر این روند ادامه پیدا کند، کارخانه‌های قطعه سازی با مشکل مواجه شده و امکان تولید قطعه نداشته و در نهایت خودروسازان با کسری قطعه مواجه خواهند شد که حاصل آن افزایش قیمت خودرو و قطعات یدکی خواهد بود. این درحالیست که امروز نیاز مالی کارخانه‌های تولیدی قطعه 24 برابر افزایش پیدا کرده است و این موضوع با سفارشات و خریدهای خودروسازان مطابقت ندارد. در همین راستا تولید کنندگان قطعه مجبور به تعلیق و تعدیل 100 هزار نفر در صنعت قطعه سازی خواهند شد و اگر مشکلات قطعه سازان ادامه پیدا کند، حجم بیکاری در این صنعت افزایش بیشتری خواهد داشت.

 

منبع: خودرو بانک