بی ام و از مدل کانورتیبل سری 8 جدید رونمایی کرده است. این خودرو قرار است در ماه مارس سال آینده وارد بازار امریکا شود. می توان سقف چرمی این خودرو را تا سرعت 48 کیلومتر در ساعت در مدت زمان 15 ثانیه باز کرد. سقف چرمی تنها ویژگی جدید این خودرو نیست زیرا از نمای عقب منحصر به فرد و سیستم خودکار محافظت از سرنشینان در برابر واژگونی نیز بهره مند شده است. این سیستم می تواند در کسری از ثانیه دو میله آلومینیومی با استحکام بالا را آزاد کند.
بقیه قسمت های این خودرو تا حد زیادی مشابه مدل های کوپه است. از ویژگی های برجسته در کابین این خودرو می توان به غربیلک فرمان اسپرت M، صندلی های اسپرت گرمکن دار، سیستم صوتی هارمن کاردون با 12 بلندگو، صفحه پشت آمپر 12.3 اینچی و سیستم سرگرمی با صفحه نمایش 10.25 اینچی اشاره کرد. قویترین مدل کابریولت بی ام و سری 8 مدل M850i xDrive است که مجهز به موتور 4.4 لیتری V8 توئین توربو با 523 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور است. این خودرو به کمک گیربکس 8 دنده اتوماتیک و سیستم انتقال قدرت 4 چرخ محرک می تواند در مدت زمان 3.8 ثانیه به 60 مایل در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن روی 250 کیلومتر در ساعت محدود شده است.
این خودرو مجهز به سیستم تعلیق تطبیقی M و سیستم فرمان پذیری 4 چرخ است که می تواند برای افزایش چابکی خودرو گردش چرخ های عقب تا 2.5 درجه را میسر کند. می توان سیستم فعال کنترل بادی رول (انحراف بدنه به طرفین هنگام عبور از پیچ ها) را برای این خودرو سفارش داد و به صورت استاندارد مجهز به سیستم ترمز M اسپرت با کالیپرهای آبی رنگ است.
بی ام و سری 8 کانورتیبل جدید مجهز به مجموعه ای از سیستم های ایمنی فعال است که عبارتند از سیستم کنترل فاصله هنگام پارک، سیستم پیشگیری از تصادف همراه با قابلیت شناسایی عابرین پیاده، سیستم ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی همراه با سیستم استاپ استارت، سیستم کمکی حفظ حرکت خودرو بین خطوط که از تصادف از کنار جلوگیری می کند، سیستم اخطار خروج از لاین، سیستم شناسایی نقاط کور و سیستم هشدار درباره خودروهای عبوری از پشت.
قیمت پایه M850i xDrive (بدون احتساب 995 دلار کرایه حمل) 121.400 دلار است که 9500 دلار گران تر از مدل مشابه کوپه است.
 

منبع: خودرو بانک