نام آلپینا Alpina با بی‌ام‌و گره خورده است و محصولات این شرکت تیونینگ با خودروهای باواریا قابل مقایسه هستند. خاص بودن محصولات آلپینا را باید به خاطر کیفیت بالای آن‌ها، دست ساز بودن و محدود بودن تولید آن‌ها دانست. قدرت بالا وعملکرد محصولات آلپینا آنقدر خوب است که وزارت حمل‌و‌نقل آلمان این شرکت را نه به‌عنوان یک تیونر، بلکه به‌عنوان یک خودروساز می‌شناسد.

Alpina B4 S Bi-Turbo Edition 99

جدیدترین خودرویی که نشان آلپینا را دریافت کرده است، نسخه‌ای تیونینگ شده از بی‌ام‌و M4 با کد B4 S است. این مدل در بخش فنی از پیشرانه‌ی استاندارد M4، نمونه‌ی ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی توربوشارژ با قدرت ۴۴۶ اسب بخار و گشتاور ۶۶۰ نیوتوناستفاده می‌کند؛ این اعداد و ارقام در مقایسه با مدل استاندارد M4 کمی بیشتر هستند. گشتاور تولیدی پیشرانه در این خودرو در بازه‌ی زیادی از دور موتور در دسترس است و همین مورد رانندگی با B4 S را تبدیل به تجربه‌ای فراموش نشدنی می‌کند.

Alpina B4 S Bi-Turbo Edition 99

آلپینا B4 S در دو مدل چهارچرخ محرک و دیفرانسیل عقب و کوپه و کروک، به فروش خواهد رسید و توانایی‌های این دو مدل اندکی با یکدیگر اختلاف دارند. برای مثال، مدل دو دیفرانسیل کوپه می‌تواند در ۳.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن حدود ۳۰۳ کیلومتر بر ساعت است. مدل تک دیفرانسیل کوپه در شتاب گیری کمی کند‌تر است و با نهایت سرعت ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت، در ۴.۳ ثانیه، به سرعت  ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

Alpina B4 S Bi-Turbo Edition 99

آلپینا تنها به تغییرات فنی اکتفا نکرده و با نصب رینگ‌های خاص آلپینا، نشان این برند، خروجی های اگزوز ۴ تایی و پلاک انحصاری Edition 99 روی پیشرانه‌، این مدل را از M4 استاندارد، متمایز کرده است. تولید B4 S Edition 99 به ۹۹ دستگاه محدود شده است؛ آلپینا B4 S Edition 99 در سه‌ ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹، عرضه خواهد شد.
 

منبع: زومیت