ABT اسپورت لاین یکی از اولین تیونرهایی است که کیت مخصوص خود را برای شاسی‌بلند پرچم‌دار آئودی Q8 معرفی نموده است.


فعلاً تغییرات این خودرو به کیت قدرت، رینگ‌های آلیاژی بزرگ‌تر و بازنگری‌های کوچک کابین محدود شده است اما در آینده پکیج جامع‌تری معرفی خواهد شد.


کیت قدرت ABT باعث ارتقای پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری هیبریدی ملایم Q8 می‌شود. این کیت شامل واحد کنترل پیشرانه خاص ABT است که قدرت مدل Q80 50 TDI کواترو را ارتقا می‌بخشد.


قدرت این شاسی‌بلند لوکس با افزایش 15 درصدی از 286 به 330 اسب بخار رسیده و گشتاور نیز از 600 به 650 نیوتون متر ارتقا یافته است. البته ABT اعلام نکرده که پرفورمنس Q8 با این آمار و ارقام چقدر بهبود یافته است.


اما کاملاً مطمئنیم که شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت Q8 چند دهم ثانیه‌ای نسبت به شتاب 6.3 ثانیه‌ای نسخه استاندارد تولیدی بهبود خواهد یافت. همچنین احتمال دارد حداکثر سرعت 232 کیلومتر در ساعت مدل استاندارد کمی افزایش یابد.


دیگر ویژگی Q8 تیون شده توسط ABT رینگ‌های بزرگ 22 اینچی است. مشتریان می‌توانند بین رینگ‌های ABT FR مشکی یا ABT اسپورت GR یکی را انتخاب نمایند. رینگ‌های دومی دارای ظاهر مشکی مات یا براق هستند.


افرادی که به دنبال سفارش خودرویی با ظاهر متمایزتر هستند باید بدانند کیت آئرودینامیک ویژه‌ای هم در آینده برای Q8 معرفی خواهد شد. ABT برای کابین تنها برخی ریزه‌کاری را انجام داده است. این موارد شامل سوئیچ استارت/استاپ از فلز بسیار باکیفیت و چراغ‌های خوشامدگویی درب‌ها است که لوگوی ABT را روی زمین می‌تاباند.

 

منبع: پدال