همیشه می توان بر روی حضور پر رنگ شرکت فورد در نمایشگاه خودرو SEMA حساب باز کرد. سما 2016 نیز از این قائده مستثنی نیست. در گذشته به 4 مدل از خودرو فورد F150 که در این نمایشگاه به نمایش در خواهد آمد اشاره کردیم. این بار نوبت به معرفی و بررسی محصول محبوب ترین خودروی شرکت فورد یعنی فورد موستانگ می رسد که با تعداد زیادی مدل های دیدنی و مفهومی در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

معرفی 8 مدل از خودرو های شرکت فورد در نمایشگاه SEMA 2016

1. اولین مدل یک مدل مفهومی است که توسط شرکت VMP Performance مورد جراحی قرار گرفته است. این شرکت با نصب یک سوپرشارژر 2.3 لیتری Gen II، قدرت تولیدی موتور این هیولای عضلانی را به 851 اسب بخار رسانیده است. گشتاور تولیدی نیز به رقم فوق العاده 952 نیوتون متر رسیده است.

1. اولین مدل یک مدل مفهومی است که توسط شرکت VMP Performance مورد جراحی قرار گرفته است. این شرکت با نصب یک سوپرشارژر 2.3 لیتری Gen II، قدرت تولیدی موتور این هیولای عضلانی را به 851 اسب بخار رسانیده است. گشتاور تولیدی نیز به رقم فوق العاده 952 نیوتون متر رسیده است.

این جت جنگی که به رنک خاکستری رنگ آمیزی شده، مجهز به رینگ های به رنگ مشکی مات می باشد. نشان یک دختر نیز که در قسمت بالایی چرخ جلو سمت راننده قرار گرفته ادای احترامی است به نیروی هوایی آمریکا. اینطور به نظر می رسد که این جت جنگی آماده پرواز و بمباران لاس وگاس (محل برگزاری نمایشگاه SEMA) شده است!

2. مدل بعدی این شرکت در این نمایشگاه سما 2016، مدل نارنجی آب نباتی رنگ فورد موستانگ است که توسط Bernal Auto Style طراحی شده است. این مدل که بدون سقف بوده، به نظر می رسد با نگاهی به طراحی های دهه نود میلادی ساخته شده باشد. تمامی موستانگ هایی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند از طراحی های مدرن و روشن استفاده می کنند. اما این هیولای فریبنده و اسپرت از یک رول بار با سبک قدیمی استفاده کرده و نما و تجهیزات داخل کابین خودرو نیز با رنگ سیاه طراحی و ساخته شده است. اینطور به نظر می رسد که این اسب جنگی آماده جولان دادن در خیابان های آفتاب گیر و ساحلی شهر میامی باشد! فقط نباید از استفاده از ژل مو و کرم های ضد آفتاب غافل شویم!

2.  مدل بعدی این شرکت در این نمایشگاه سما 2016، مدل نارنجی آب نباتی رنگ فورد موستانگ است که توسط Bernal Auto Style طراحی شده است. این مدل که بدون سقف بوده، به نظر می رسد با نگاهی به طراحی های  دهه نود میلادی ساخته شده باشد. تمامی موستانگ هایی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند از طراحی های مدرن و روشن استفاده می کنند. اما این هیولای فریبنده و اسپرت از یک رول بار با سبک قدیمی استفاده کرده و نما و تجهیزات داخل کابین خودرو نیز با رنگ سیاه طراحی و ساخته  شده است. اینطور به نظر می رسد که این اسب جنگی آماده جولان دادن در خیابان های آفتاب گیر و ساحلی شهر میامی باشد! فقط نباید از استفاده از ژل مو و کرم های ضد آفتاب غافل شویم!

3. سومین مدل ارائه شده، موستانگی با بدنه ای زیبا از فیبر کربن بوده که توسط شرکتSpeedkore طراحی شده است. این خودرو با استفاده از طراحی مفهومی خود تبدیل به یک سوپر اسپرت فوق العاده شده است. موتور 8 سیلندر خورجینی این موستانگ با حجم 5 لیتر به سوپرشارژرهای Whipple Stage2 مجهز شده که قدرت خروجی آن را به 852 اسب بخار رسانده است.

3.  سومین مدل ارائه شده، موستانگی با بدنه ای زیبا از فیبر کربن بوده که توسط شرکتSpeedkore  طراحی شده است. این خودرو با استفاده از طراحی مفهومی خود تبدیل به یک سوپر اسپرت فوق العاده شده است. موتور 8 سیلندر خورجینی این موستانگ با حجم 5 لیتر به سوپرشارژرهای Whipple Stage2 مجهز شده که قدرت خروجی آن را به 852 اسب بخار رسانده است. خوشبختانه استفاده از سرامیک کربن در ساخت سیستم ترمز آن باعث شده نگرانی زیادی بابت رام کردن و به توقف در آوردن این اسب رام نشدنی وجود نداشته باشد. به نظر می رسد این خودرو آماده پیمودن  پیست نوربرینگ و ثبت رکوردهای طلایی و غیر قابل دسترس در کلاس خود باشد.

4. شرکت MRT با این مدل سیاه جذاب خود، به این نمایشگاه بازگشته است. این موستانگ که با حاشیه هایی از رنگ قرمز آلبالویی آب نباتی تزیین شده، با یک موتور 2.3 لیتری اکوبوست و سوپرشارژهای Vortech مجهز شده و خود را به عنوان یک مدعی جدی در بین خودروهای سوپر اسپرت مطرح نموده است.

4.  شرکت MRT با این مدل سیاه جذاب خود، به این نمایشگاه بازگشته است. این موستانگ که با حاشیه هایی از رنگ قرمز آلبالویی آب نباتی تزیین شده، با یک موتور 2.3 لیتری اکوبوست و سوپرشارژهای Vortech مجهز شده و خود را به عنوان یک مدعی جدی در بین خودروهای سوپر اسپرت مطرح نموده است. این موستانگ با بدنه سیاه که با نوارهایی از فیبر کربن آراسته شده، با وجود داشتن شیشه هایی به رنگ سیاه، هر خودرویی را در بزرگرا ه ها از سر راهتان به کنار جاده می راند!

5. کمپانی CJ Pony Parts با طراحی این خودروی خاکستری رنگ به این نمایشگاه می آید. این خودرو که با رگه هایی از رنگ سبز اسیدی تزئین شده، از یک موتور 2.3 لیترو اکوبوست (Ecoboost) در زیر کاپوت خود سود می برد. خروجی های اگزوز فولاد ضد زنگ ساخت Borla نیز نمای عقبی این موستانگ را تکمیل می کنند.

5.  کمپانی CJ Pony Parts با طراحی این خودروی خاکستری رنگ به این نمایشگاه می آید. این خودرو که  با رگه هایی از رنگ سبز اسیدی تزئین شده، از یک موتور 2.3 لیترو اکوبوست (Ecoboost) در زیر کاپوت خود سود می برد. خروجی های اگزوز فولاد ضد زنگ ساخت Borla نیز نمای عقبی این موستانگ را تکمیل می کنند.

6. اگر شما هم به دنبال یک خودروی کلاسیک موستانگ که با دنیای مدرن امروز همراه شده باشد، هستید، نباید این شلبی GT350 ساخته شرکت Revology Cars را از دست بدهید. این خودرو که بطور رسمی با ظاهر کلاسیک مدل موستانگ شلبی 1966 بازسازی شده، با موتور 8 سیلندر خورجینی Coyote خود، قادر است توانی معادل 435 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می دهد. این خودرو مجهز به لامپ های ال . ای. دی و سیستم ناوبری ماهواره ای و نشانگرهای دیجیتال بوده تا لذت رانندگی را برای راننده به حداکثر برساند.

6.  اگر شما هم به دنبال یک خودروی کلاسیک موستانگ که با دنیای مدرن امروز همراه شده باشد، هستید، نباید این شلبی GT350 ساخته شرکت Revology Cars را از دست بدهید. این خودرو که بطور رسمی با ظاهر کلاسیک مدل موستانگ شلبی 1966 بازسازی شده، با موتور 8 سیلندر خورجینی Coyote خود، قادر است توانی معادل 435 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می دهد. این خودرو مجهز به لامپ های ال . ای. دی و سیستم ناوبری ماهواره ای و نشانگرهای دیجیتال بوده تا لذت رانندگی را برای راننده به حداکثر برساند.

7. Webasto Thermo & Comfort North America با ارائه مدلی مفهومی از فورد فیوژن، پا به این نمایشگاه می گذارند. این خودرو که با استفاده از الیاف کولار (Kevlar) ساخته شده، مجهز به در موتور(Hood) با قابلیت خروج هوای گرم بوده و با رنگ سفید شفاف همراه با لبه های لیمویی رنگ توسط شرکت MRT آراسته شده است.

7. Webasto Thermo & Comfort North America با ارائه مدلی مفهومی از فورد فیوژن، پا به این نمایشگاه می گذارند. این خودرو که با استفاده از الیاف کولار (Kevlar) ساخته شده، مجهز به در موتور(Hood)  با قابلیت خروج هوای گرم بوده و با رنگ سفید شفاف همراه با لبه های لیمویی رنگ توسط شرکت MRT آراسته شده است.

8. آخرین خودروی فوردی که در این مقاله به آن میپردازیم، خودروی فورد فیوژن آبی پررنگی است که موتوری مجهز به 2 توربوشارژر را در زیر درِ موتور دست ساز فیبر کربنی خود جای داده است. با وجود لبه زیبای پایینی سپر جلو و همراه با رنگ چشم نواز خود و بهبود قابلیت های آئرودینامیکی این خودرو، هنوز هم امیدی به رقابت با اسب های تقویت شده موستانگ توسط این خودرو نمی رود.

8.  آخرین خودروی فوردی که در این مقاله به آن میپردازیم، خودروی فورد فیوژن آبی پررنگی است که موتوری مجهز به 2 توربوشارژر را در زیر درِ موتور دست ساز فیبر کربنی خود جای داده است. با وجود لبه زیبای پایینی سپر جلو و همراه با رنگ چشم نواز خود و بهبود قابلیت های آئرودینامیکی این خودرو، هنوز هم امیدی به رقابت با اسب های تقویت شده موستانگ توسط این خودرو نمی رود.

بیش از 50 مدل موستانگ مختلف در این نمایشگاه حضور دارند که ما تنها به معرفی تعداد اندکی از آنها پرداختیم. این نمایشگاه از 1 تا 4 نوامبر (11 تا 14 آبان ماه) در شهر لاس وگاس برگزار می گردد. منتظر اخبار تکمیلی ما از نمایشگاه SEMA 2016 باشید.

منبع: تک بوک