جنرال موتورز، 650 شغل به کارخانه اسپرینگ هیل اضافه می کند

کمپانی جنرال موتورز برای افزایش ظرفیت تولید SUV های خود، 650 شغل جدید را به کارخانه اسپرینگ هیل (Spring Hill)  اضافه می کند.

کمپانی جنرال موتورز اعلام کرد که در فاز سوم اجرایی خود، 650 شغل جدید را به کارخانه اسپرینگ هیل، واقع در ایالت تنسی اضافه می کند. این کار به منظور پاسخگویی برای تولید بیشتر کادیلاک XT5 و کراس اوور جی ام سی آکادیا (GMC Acadia) انجام می گیرد. جنرال موتورز در حال تکمیل کردن موقعیت های شغلی خود در این سه ماهه اخیر است. با این که، جریان استخدام های جدید از ژانویه 2017 انجام خواهد شد؛ اما این کمپانی در روز سه شنبه گذشته این خبر را تایید کرد. در کارخانه 640 هزار متر مربعی اسپرینگ هیل حدودا 3270 نفر کارگر تمام وقت و نیمه وقت، مشغول به کار هستند.

با راه اندازی در ماه آوریل، کادیلاک XT5 با فروش بیش از 22 هزار دستگاه، پرفروش ترین مدل کادیلاک در ایالات متحده شده و فروش جهانی آن حدود 37،500 دستگاه اعلام شد. یک کارخانه در چین، این مدل را برای مشتریان این کشور فراهم کرده و کارخانه اسپرینگ هیل دیگر بازارهای جهانی را پوشش می دهد. جنرال موتورز می گوید: “چین دومین بازار بزرگ برای کادیلاک XT5 بوده و کانادا از این نظر در جایگاه سوم قرار دارد.”

جنرال موتورز می گوید که “خودروهای جی ام سی آکادیا مدل 2017، از زمان درخواست مشتری تا تحویل به او، حداکثر چیزی در حدود 19 روز زمان می برد. این مدت در مقایسه با زمان 73 روزه ای که در این صنعت مرسوم است، بسیار چشمگیر است.” سخنگوی جنرال موتورز می گوید: “فروش مدل آکادیا 2016 در ایالات متحده از ماه سپتامبر تا کنون حدود 22 درصد کاهش داشته است که البته یکی از مهمترین دلایل آن نیز معرفی نسخه جدید این کراس اوور بوده است.”

 به ادعای جنرال موتورز، این کمپانی از سال 2010 چیزی بالغ بر 2 میلیارد دلار در کارخانه اسپرینگ هیل سرمایه گذاری کرده است. این شرکت در فوریه گذشته اعلام کرد که برای ساخت موتورهای V8 با ظرفیت 6.2 لیتری خود چیزی در حدود 148 میلیون دلار هزینه می کند. کارخانه اسپرینگ هیل در دوران اوج خود بیش از 8000 کارگر داشت و مرکزی برای تولید خودروهایی با برند ساترن (Saturn) بود که در سال 2009 تعطیل شد. ساترن یکی از چهار برند کمپانی جنرال موتورز بود که در سال 2009 اعلام ورشکستگی کرد. در کارخانه اسپرینگ هیل موتورهای مختلفی نیز ساخته می شود؛ اما نه برای وسایل نقلیه ای که از نوامبر 2009 تا سپتامبر 2012 تولید می شد. ساخت مجدد موتورها در این کارخانه از زمان راه اندازی کراس اوور شورولت Equinox  از سر گرفته شد.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: reuters