ولوو XC60 جدید در سال 2017 خودنمایی خواهد کرد

مدل بعدی SUV سایز متوسط ولوو در هنگام انجام تست های جاده ای رخ نشان داد؛ اما در پوششی عجیب! ولوو این مدل را برای لو نرفتن طراحی آن، در یک لباس کاملا پوشیده به خیابان فرستاد.

برغم جایگزینی های متعددی که این مدل در طول سالها داشته است – ولوو ایکس سی 60 از سال 2008 تولید شده است. این خودرو یکی از قدیمی ترین مدل های موجود در جاده هاست – اما همچنان محبوب بوده و یکی از پرفروش ترین مدل های ولوو باقی مانده است. مدل XC60 با زبان طراحی جدید ولوو درهم آمیخته و محصول سال 2017 را خلق کرده است، البته ولوو برای آنکه طراحی این مدل هنوز فاش نشود، آن را با یک لباس مبدل بیرون فرستاده است.

جلو پنجره مشبک آن، مستقیما به طراحی ایکس سی 60 بعدی اشاره دارد. این همان جلو پنجره ای است که ولوو در سری 60 از ماشین های بازسازی شده خود به کار گرفته است. درباره تصویر مدل جدید این خودرو، ولوو هیچ اظهار نظری نکرد، سخنگوی این کمپانی نه آن را تایید کرد و نه رد کرد؛ اما آنچه که مسلم است، مدل 2017 ولوو XC60 قبل از مدل جدید XC40 که در اواخر 2017 از راه می رسد، دیده نخواهد شد.

این بدیهی است که مدل ولوو XC60 جدید به یک موتور بنزینی و دیزلی 2.0 لیتری در بالاترین رده خط تولیدی، مجهز خواهد شد. ولوو به شدت موضع خود را در جهت کوچک سازی موتورهای دیزلی تنظیم کرده است و این بدان معناست که تولید موتورهای 2.4 لیتری D5 که در مدل های ایکس سی 60 فعلی دیده می شود، دیگر وجود نخواهد داشت.

اگر چه این خبر هنوز تایید نشده؛ اما این احتمال بسیار زیاد است که ولوو در مدل 2017 ایکس سی 60 از سیستم هیبریدی سه سیلندر T5 جدید خود استفاده کند. این سیستم به نظر می رسد که برای اولین بار در مدل XC40 که در اواخر سال آینده وارد بازار خواهد شد، استفاده شود. در داخل ولوو XC60 مدل 2017 بسیاری از ویژگی های سری 90 خودنمایی می کند. بزرگی، سیستم سرگرمی مرکزی که در کنار دریچه های بزرگ هوا قرار گرفته و نمایشگرهای دیجیتالی در پشت فرمان به جای استفاده از عقربه های سنتی، از خصوصیات بارز در این مدل است.

هنگامی که این مدل جدید بخواهد به فروش برود، احتمالا رقابت مجددی را با آئودی Q5 جدید آغاز خواهد کرد. البته از مدل جدید  بی ام دبلیو X3 نیر نباید غافل شد، این مدل بی ام دبلیو نیز احتمالا در همان زمان رخ نشان دهد. اولین سری از این مدل بی ام دبلیو نیز در سال 2003 راه اندازی شد.

منبع: تک بوک