فورد یک کمپانی اسکوتر ساز الکتریکی را خریداری کرده و جنرال موتورز نیز جدیدترین خودروسازی است که در حال توسعه دوچرخه‌ای الکتریکی است. حالا هم نوبت به سئات رسیده که از اولین اسکوتر الکتریکی خود رونمایی می‌کند.


خب خودروسازان کم‌کم می‌فهمند تعداد خریداران خودرو در حال کاهش بوده و این افت خرید در میان جوانان بیشتر خودش را نشان می‌دهد. برای مثال سئات می‌گوید هم‌اکنون خریداران خودروهایی با سن زیر 30 سال حدود 20 درصد کمتر شده‌اند.


ترافیک زیاد، نبود جای پارک و افزایش مناطق سبز در مراکز شهری باعث کاهش جذابیت خودروها شده و افت فروششان همین موضوع را نشان می‌دهد. این مورد نشانه‌ای از تغییر نیازهای حمل‌ونقل بوده و حمل‌ونقل الکتریکی ارزان‌قیمت در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری به دست آورده است. به همین دلیل است که سئات انتخاب کرده eXS کیک اسکوتر را بسازد.


سئات از این وسیله به عنوان راه‌حل حمل‌ونقل عالی برای کاربرانی نام می‌برد که خواهان استفاده کارا و پایدار از مسیر هستند. eXS که منحصراً توسط سئات طراحی شده از تکنولوژی الکتریکی مدل ES2 سود می‌برد.


eXS کیک اسکوتر را می‌توان برای پوشش فاصله باقی مانده از هر سفر مخصوصاً در مکان‌هایی که دسترسی با خود به آن سخت است استفاده کرد. باتری/پیشرانه ترکیبی این اسکوتر الکتریکی باعث ایجاد حداکثر سرعت 25 کیلومتر در ساعت و حداکثر برد 45 کیلومتری می‌شود. مشتریان همچنین می‌توانند باتری اضافی را انتخاب کنند که باعث افزایش محدود حرکتی می‌شود.


این اسکوتر الکتریکی از رینگ‌های 8 اینچی و سیستم تعلیق جلو و عقب برای هندلینگ و راحتی بهتر سود می‌برد. از دیگر ویژگی‌های برجسته آن می‌توان به چرخ‌های جلو و عقب LED، نورپردازی سفارشی، صفحه‌نمایش LCD، کروز کنترل و… اشاره کرد.

بهای این اسکوتر از 599 یورو شروع شده و در تمامی نمایندگی‌های سئات اسپانیا، فرانسه، آلمان، اتریش، سوئیس و پرتغال در دسترس است. عرضه‌ی این اسکوتر در دیگر بازارهای اروپایی از سال آینده شروع خواهد شد.

 

منبع: پدال