پیروی معرفی در ژاپن، مزدا اقدام به معرفی کراس اوور CX-5 2019 در نمایشگاه خودروی سیاتل کرده است.


کار را با زیر کاپوت آغاز می‌کنیم جایی که می‌توان این خودرو را با پیشرانه 4 سیلندر 2.5 لیتری توربویی سفارش داد که قدرت و گشتاور آن به ترتیب برابر با 250 اسب بخار و 419 نیوتون متر می‌باشد. این پیشرانه با یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک همکاری می‌کند.


تمامی مدل‌های CX-5 2019 به سیستم کنترل هدایت گشتاوری جدیدی مجهز شده‌اند که باعث می‌شود فرمان دقت بیشتری داشته باشد. این دقت و پایداری بیشتر با استفاده از تغییرات کوچک در خروجی پیشرانه و انتقال وزن به لاستیک‌های جلو در زمان چرخش فرمان میسر شده است. سیستم قبلی هم همین کار را انجام می‌داد اما در سیستم جدید شاهد بهبود پاسخ فرمان هستیم که آن‌هم به مدد اعمال ترمز روی بخش بیرونی چرخ به وجود آمده است. این سیستم کاملاً الکترونیکی بوده و بنا به گفته‌ی مزدا باعث بهبود پایداری و همچنین افزایش اعتمادبه‌نفس راننده می‌شود.


از دیگر تغییرات فنی این کراس اوور می‌توان به سیستم فرمان بازنگری شده و سیستم تعلیق اصلاح شده‌ای اشاره کرد که سواری راحت‌تری را ارائه می‌کند.


خب صحبت از راحتی شد و باید گفت CX-5 2019 هم‌اکنون تریم جدید سیگنیچر را ارائه می‌کند که از مدل پرچم‌دار CX-9 الهام گرفته است. به عنوان نتیجه، این کراس اوور از تجهیزات مناسبی سود می‌برد که از جمله آن‌ها می‌توان به پوشش ناپای قهوه‌ای، تریم چوب با عناصر کروم ساتین، صندلی‌های جلوی گرم و سرد شونده، صندلی‌های عقب گرم شونده و غربیلک فرمان گرم شونده با دوخت منحصربه‌فرد اشاره کرد. علاوه بر این‌ها، رانندگان شاهد وجود هدآپ دیسپلی، نورپردازی زیبای کابین، سیستم صوتی Bose با 10 بلندگو و دید 360 درجه با حسگرهای پارک جلو و عقب خواهند بود.


البته نباید مدل استاندارد را هم از یاد برد چراکه کابین آن از سیستم اطلاعات سرگرمی به‌روز شده با امکان حمایت از اندروید اتو و اپل کارپلی سود می‌برد. مشتریان همچنین شاهد چندین آپشن جدید از جمله صندلی‌های جلوی تهویه دار و اشتراک سه‌ساله سیستم SiriusXM و تراول لینک خواهند بود.


مزدا CX-5 2019 از پاییز سال جاری وارد پروسه فروش شده و اطلاعات بیشتر آن اندکی پیش از عرضه منتشر خواهند شد.

 

منبع: پدال