مطالعه‌ای جدید نشان داده لندن پایتخت جهانی سوپرکارهاست. این مطالعه بر مبنای تحلیل تصاویر برنامه اشتراک تصاویر اینستاگرام انجام شده است.


تحقیق یاد شده توسط خرده‌فروش باتجربه Activity Superstore و با تحلیل تصاویر 12 خودروساز مختلف از جمله فراری، لامبورگینی و پاگانی صورت گرفته است. این موسسه فهمیده که از میان 148.1 میلیون تصویر سوپرکارهای به اشتراک گذاشته شده در سه سال گذشته، 6.1 میلیون تصویر در لندن گرفته شده‌اند. مسکو با 5.9 میلیون تصویر در رتبه دوم و لس‌آنجلس با 4 میلیون تصویر به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.


از جمله مکان‌های محبوب برای تصویربرداری از سوپرکارها در لندن می‌توان به مغازه بسیار مشهور Harrods، هتل پارک تاور و خیابان Sloane در نایت بریج و همچنین میدان Lowendes در بلگراویا و هتل دورچستر در می فیر اشاره کرد.


نیویورک نیز با 3.7 میلیون تصویر اینستاگرامی پنجمین شهر محبوب برای سوپرکارها بوده و رتبه ششم نیز با 3.6 میلیون تصویر به دوبی رسیده است؛ اما موضوع سورپرایز کننده جایگاه موناکو در این مطالعه جالب است. موناکو پایین‌تر از پاریس و استانبول در رتبه هشتم محبوب‌ترین مکان‌ها برای تصویربرداران سوپرکارها جای گرفته است. اشتوتگارت و تورنتو نیز تکمیل کننده‌ی لیست 10 تایی محبوب‌ترین مکان‌ها برای تصویربرداری از سوپرکارها در جهان هستند.


یکی از مدیران Activity Superstore می‌گوید:

ما در دوران نمایش سوپرکارها زندگی می‌کنیم. جایی که میلیاردرها از خودروهای جذاب خود برای تحت تأثیر قرار دادن بینندگان استفاده می‌کنند. واضح است که این رفتار جواب داده چراکه در تنها در سه سال گذشته 148 میلیون تصویر از سوپرکارها در این شبکه اجتماعی منتشر شده است.


او ادامه می‌دهد:

 

شاید طرفداران دوآتشه زیادی وجود داشته باشند اما تقریباً همه‌ی مردم این خودروهای زیبا را تحسین می‌کنند. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم تا نقشه‌ی محبوب‌ترین مکان‌ها برای تصویربرداری از سوپرکارها را تهیه کنیم.


اما از نظر برندها، فراری با حدود 53 میلیون پست اینستاگرامی محبوب‌ترین سوپر اسپورت ساز است. لامبورگینی با 48.1 میلیون پست در رده دوم و پورشه نیز با 43.1 میلیون پست در رتبه سوم قرار گرفته است.

 


از نظر بهترین مکان‌ها برای یافتن خودروهای گوناگون، لندن بهترین مکان برای مشاهده‌ی محصولات استون مارتین، بوگاتی، فراری، لامبورگینی و پاگانی بوده و در مسکو نیز بیشتر بنتلی و پورشه به چشم می‌خورد. اینجا هم برخی نتایج سورپرایز کننده به چشم می‌خورد. برای مثال اگر می‌خواهید بیشترین تعداد مک لارن ها را مشاهده کنید به لس‌آنجلس سر بزنید. گوادالاخارا هم بهترین مکان برای دیدن کونیگ زگ و پس از آن پاگانی می‌باشد.

 

 

 

منبع: پدال