با معرفی هفتمین نسل ب‌ام‌و سری 3، طرفداران این خودروی جذاب در سراسر جهان بی‌صبرانه منتظر پدیدار شدن نسل جدید M3 هستند. البته این انتظار کمی طولانی‌تر خواهد بود اما ب‌ام‌و برای آسان‌تر کردن انتظار ما برنامه دیگری تدارک دیده است.


جدیدترین عضو خانواده سری 3 جدید با کد M340i شناخته می‌شود و البته عنوان سریع‌ترین سری 3 غیر M تاریخ را یدک می‌کشد. این خودرو چند روز دیگر در نمایشگاه لس‌آنجلس معرفی خواهد شد اما باواریایی ها جزئیات M340i را منتشر کرده‌اند.


در قلب این خودرو پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری خطی با یک توربوی توئین اسکرول قرار گرفته است. قدرت و گشتاور این پیشرانه به ترتیب برابر با 382 اسب بخار و 500 نیوتون متر می‌باشد. این قدرت بیشتر از خروجی دو نسل اخیر M3 بوده و گشتاور آن نیز بیشتر از نسل پیشین می‌باشد.


هنوز جزئیات فنی کامل این خودرو منتشر نشده اما ب‌ام‌و می‌گوید مدل M340i xDrive تنها به 4.2 ثانیه زمان برای رسیدن به‌ سرعت 96 کیلومتر در ساعت نیاز داشته و همانند اکثر محصولات آلمانی سقف سرعتش به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

 

این قدرت از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب یا تمام چرخ‌ها منتقل می‌شود. ب‌ام‌و M340i همچنین از سیستم تعلیق M اسپورت و دامپرهای جدید، دیفرانسیل با کنترل الکترونیکی، فرمان با نسبت متغیر و ترمزهای ارتقا یافته سود می‌برد.


همان‌گونه که مشاهده می‌کنید ظاهر و کابین M340i بهبود یافته است. هنوز جزئیات قیمت‌گذاری این خودرو اعلام نشده اما گفته شده این عضو جدید خانواده سری 3 تابستان سال آینده عرضه خواهد شد.

 

 

منبع: پدال