تصاویری از ماشین بی ام دبلیو M5 قبل از رونمایی رسمی منتشر شد

یکی از منابع داخلی این کمپانی، رندرهایی از ماشین بی ام دبلیو M5 را قبل از رونمایی رسمی آن در اوایل سال 2017، منتشر کرد. نمای جلوی کامل و رندرهای عقب بی ام دبلیو M5، اجرای عملکرد سپر آن را به نمایش گذاشته اند. این تصاویر برای اولین بار به میزبان برنامه ی پادکست The Cammed & Tubbed نشان داده شد. گفته می شود که نسخه ی قبل از تولید ماشین بی ام دبیلو M5 در نمایشگاه ماشین ژنو که در مارس 2017 برگزار می شود، به نمایش گذاشته خواهد شد. کمپانی بی ام دبلیو قصد دارد این ماشین را در نسل بعدی چرخه ی زندگی سری 5 قرار دهد و به نظر می رسد که زودتر از نسل های قبلی، این روند را عملی می کند. عرضه ی بی ام دبلیو M5 بعد از عملی شدن این برنامه آغاز خواهد شد.

همانطور که سری 5 بی ام دبیلو، مابین این نسل و نسل بعدی، تحت تعمیرات طراحی ظریفی قرار گرفته، به نظر می رسد که بی ام دبلیو M5 نیز در مقایسه با M4، تقریبا مهار شده باشد. با اینحال، تغییرات زیادی در قسمت کاپوت جلویی صورت گرفته است. اسنادی که اخیرا به بیرون درز کرده، نشان می دهند که نزدیک ترین رقیب بی ام دبلیو M5، ماشین مرسدس AMG E 63 خواهد بود؛ این ماشین از قدرت اسب بخار ترمز 603 و گشتاور 627 پوند فوت برخوردار است. انتظار می رود که بی ام دبلیو M5 نیز از چنین قدرتی برخوردار شود. به نظر می رسد که از نسخه ی آپدیت شده ی موتورهای بنزینی 8 سیلندر فعلی با حجم 4.4 لیتر، برای این منظور استفاده خواهد شد. یک گیرباکس اتوماتیک کلاچ دوگانه ی هفت سرعته نیز با این موتور همراه خواهد شد.

همچنین گفته می شود که بی ام دبلیو M5، اولین ماشین غیر SUV مدل M خواهد بود که از سیستم چهار چرخ متحرک بهره می برد. اینطور که به نظر می رسد، کمپانی بی ام دبلیو قصد دارد نسخه ی بعدی M5 را با قابلیت های رانده شدن بیشتر ارائه دهد؛ این برنامه با استفاده از گریپ های مکانیکی بیشتر و کشش تقویت شده ای انجام می شود که به لطف سیستم چهار چرخ متحرک xDrive و نقشه برداری دوباره ی موتور، شکل گرفته است. با اضافه شدن گزینه ی انتخابی xDrive (سیستم چهار چرخ متحرک)، قیمت این خودرو به 75000 یورو می رسد. این قیمت در مقایسه با مدل فعلی، افزایش داشته است.

منبع: تک بوک