پروژه ی خودروسازی اپل که با نام تایتان معرفی شده بود، به کار خود پایان می دهد

به نظر می رسد که کمپانی اپل قصد ندارد ماشین مخصوص به خود را تولید کند؛ بلکه می خواهد تمرکز خود را در زمینه ی تولید تکنولوژی های خودران افزایش دهد. هنوز هیچ چیز به طور قطع مشخص نیست؛ اما به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، بعد از ماه ها بی نظمی در پروژه ی تایتان، حالا به نظر می رسد که هدف کمپانی اپل از این برنامه تغییر کرده است. تا به حال، بیش از 1000 نفر از اعضای این پروژه، استعفا داده و یا از کار برکنار شده اند.

این اخبار، گزارش های مشابهی از تلاش های گوگل در زمینه ی تولید ماشین خودران مخصوص به خود را انعکاس می دهند. تصمیم نهایی درباره ی بازده پروژه ی خودروسازی اپل، تا پایان سال 2017 اتخاذ خواهد شد. این مدت زمان برای تصمیم گیری کمپانی اپل ضروری است؛ اپل دو راه پیش رو دارد؛ می تواند وسیله ی نقلیه ی خود را طراحی کند، یا اینکه با شرکت های خودروساز دیگر همکاری کرده و تکنولوژی های خود را در اختیار آنها قرار دهد.

قبلا گزارش شده بود که کمپانی های اپل و مک لارن در حال گفتگو هستند؛ گفته می شد که این غول تکنولوژی به دنبال تصاحب یک پیشنهاد از انگلستان است. از آن زمان به بعد هیچ حرفی به میان نیامده و هیچ کدام از این دو گروه، در این باره اظهار نظر نکرده اند. پروژه ی تایتان و ماشین Apple iCar، تحت روندی محرمانه شکل گرفته است. استخدام وایس ورسا از تسلا، به کار گیری اعضای این دو شرکت توسط فارادی فیوچر و اخباری از این دست، دائما منتشر می شدند. حال با انتشار این خبر به نظر می رسد که شایعات ناتمام پیرامون پروژه ی خودروسازی اپل به اتمام می رسد.

نویسنده: زهرا جانعلیزاده

منبع: autocar