طی چند هفته گذشته اگر قیمت ارز و سکه روند افزایشی پیدا میکرد، نمودار کلی قیمت در بازار خودرو نیز متاثر از این اتفاق، صعودی میشد. از آنجاکه خودرو بیش از پیش تبدیل به کالایی سرمایه‌ای شده، قیمت آن متناسب با ارز و سکه دچار نوسان میشد و گاهی بالا می‌رفت و گاهی ثبات و نزولی شدن را در پیش می‌گرفت.

 

اما از ابتدای هفته گذشته و با کاهش حدود 700 هزار تومانی قیمت سکه و 1000 تومانی دلار، شاهد این اتفاق هستیم که نه تنها قیمت خودروهای داخلی با کاهش قیمت روبه رو نشد بلکه از روز شنبه تا به چنج شنبه هفته گذشته نرخ‌ها همچنان در بازار سیر صعودی را طی کردند. کارشناسان معتقد هستند که بازار خودرو داخلی بی توجه به بازار سکه و ارز تنها به قیمت‌های جدید خودروسازان در این هفته چشم دوخته است و به همین دلیل است که دلالان نرخ‌های خود را به صورت روزانه بالا میبرند.

به تازگی نیز مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا (به‌عنوان تولیدکننده محصولات رنو شامل پارس تندر و تندر-۹۰ و ساندرو) اعلام کرده قطعات موجود در انبار، کفاف پاسخ به تعهدات ایجاد شده را نمی‌دهد. مجموعه اتفاقات رخ داده در حوزه تامین قطعات محصولات رنو و همچنین انتشار اخبار مربوط به توقف قریب الوقوع تولید خانواده تندر-۹۰ و ساندرو، سیگنال‌هایی منفی به بازار ارسال کرده و سبب شده قیمت این محصولات بالا برود.

 

استعلام قیمت خودروهای داخلی از بازار تهران و کرج :

 

 

 

 

 

 

 

منبع: وب سایت خودرو