چانگان موتور، محصول کراس اوور جدید خود با نام CS85 کوپه را به نمایشگاه خودروی گوانگژو آورده است. این خودروی نسبتا لوکس از فناوری های مدرن و کابین لوکس چرمی برخوردار است. CS85 فعلا خودرویی مخصوص بازار چین است و سال آینده به طور رسمی وارد بازار خواهد شد. گزارش هایی در خصوص احتمال تولید نسخه پلاگین هیبریدی از این خودرو نیز وجود دارد که در کنار مدل های عادی آن قابل انتخاب خواهد بود.
 

چانگان CS85 کوپه

چانگان CS85 کوپه

 

 

بی‌ام‌و X4

بی‌ام‌و X4

در بخش طراحی ظاهری، این کراس اوور کوپه شباهت بسیار کمی با مدل قبلی چانگان یعنی مدل CS75 دارد و این در حالی است که این دو خودرو بر روی یک پلتفرم ساخته شده اند. مدل CS75 البته یک اس یو وی بوده و طراحی معمولی تری دارد. می توان در طراحی CS85 به خوبی اقتباس از بی ام و X4 را مشاهده کرد و این مورد به خصوص در قسمت پشتی خودرو بیشتر به چشم می خورد.

 

 

 

 

چانگان CS85 کوپه

چانگان CS85 کوپه

 

 

 

 

فولکس واگن توارگ

فولکس واگن توارگ

در نمای جلویی اما گویا طراح چینی نمای جلوی فولکس واگن توارگ را بیشتر پسندیده و چراغ ها و جلوپنجره شباهت زیادی به آخرین مدل توارگ دارند. به آرم خودرو نیز اشاره کنیم که بسیار شبیه به نشان آکورا است! البته چنین مواردی تنها محدود به CS85 نیستند و در سایر محصولات چانگان نیز می توان کپی کاری را مشاهده کرد.

کابین
با اینکه در بخش هایی از کابین CS85 همانند پایین داشبورد و انتهای کنسول استفاده از پلاستیک ارزان قیمت به چشم می خورد اما سطوح نرم و با کیفیت دیگری هم وجود دارند که با پوشش چرمی پوشیده شده اند. از بین این موارد باید به صندلی ها، رودری ها، کنسول مرکزی و بالای داشبورد اشاره کرد.

 

 

 

 

چانگان CS85 کوپه

چانگان CS85 کوپه

دیزاین کلی داشبورد به محصولات فولکس واگن شباهت دارد و طراح احتمالا نیم نگاهی هم به محصولات آئودی داشته است چون دسته دنده و نحوه‌ی چیدمان کنترل های سیستم تهویه همانند آئودی Q8 هستند.
چانگان CS85 از نظر فناوری و امکانات خودروی مناسبی است و تجهیزاتی همچون دوربین 360 درجه نیز در آن موجود هستند و این قابلیتی است که در اکثر اس یو وی های لوکس به چشم می خورد.

 

 

 

 

چانگان CS85 کوپه

چانگان CS85 کوپه

اگر همه چیز طبق پیش بینی ها باشد این خودرو با قیمتی بین 20 تا 29 هزار دلار وارد بازار چین خواهد شد. خریداران می توانند مدل معمولی را با موتور لیتری توربو به قدرت اسب بخار و یا موتور 1.5 لیتری توربو 175 اسبی را انتخاب کنند. هر دوی این مدل ها با گیربکس 8 دنده اتوماتیک عرضه می شوند.

 

 

 

 

چانگان CS85 کوپه

چانگان CS85 کوپه

در انتها نیز به بخش ابعاد خارجی می رسیم. CS85 دارای طول 4720 میلیمتر، عرض 1845 میلیمتر و ارتفاع 1665 میلیمتر است و فاصله بین محوری آن نیز 2705 میلیمتر است. پس می توان نتیجه گرفت که ابعاد آن به جز در بخش ارتفاع، کمی از بی ام و X4 کوچک تر هستند.
در انتها گالری تصاویر چانگان CS85 را برایتان آماده کرده ایم که می تواند جالب توجه باشد.

 

 

 

 

منبع: خودرو بانک