پورشه برنامه‌های خود برای نمایش شاسی‌بلند ماکان 2019 فیس لیفت در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس را اعلام کرد.


با اندکی توجه به این کراس اوور تازه‌نفس می‌توان متوجه تغییرات صورت گرفته شد. ماکان 2019 دارای چراغ‌های جلوی LED استاندارد و نمای جلوی بهبود یافته می‌باشد. البته تغییرات بزرگ‌تر در نمای عقب رخ داده‌اند جایی که شاهد استفاده از پانل نوری LED سه‌بعدی مشابه با کاین و پانامرا هستیم.


این خودرو در آمریکای شمالی با رنگ‌های جدید چالک، نقره‌ای متالیک دولومیت، سبز مامبا و آبی میامی عرضه خواهد شد. همه‌ی این رنگ‌ها در نسخه‌های اروپایی ماکان هم عرضه می‌شوند اما به نظر می‌رسد رنگ چالک جایگزین رنگ کرایون شده است.


با ورود به داخل کابین شاهد سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر 10.9 اینچی خواهید بود که هم‌اکنون با WLAN هات اسپات و پورشه کانکت پلاس همگام شده است. سیستم آخری یاد شده از ماژول تلفن LTE و سیم‌کارت ریدر برخوردار است.


خب صحبت از تکنولوژی شد و باید گفت ماکان از چند آپشن جدید هم بهره‌مند شده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به سیستم دستیار حرکت در ترافیک اشاره کرد. این سیستم که برای همکاری با کروز کنترل تطبیقی طراحی شده باعث می‌شود خودرو به‌صورت خودکار شتاب گیری، ترمز و فاصله با خودروهای جلویی را تا سرعت 64 کیلومتر در ساعت انجام دهد.


دیگر آپشن های جدید ماکان 2019 عبارت‌اند از غربیلک فرمان برگرفته از 911، شیشه جلوی گرم شونده و یونیزه کننده‌ی هوا.

یک پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربو با قدرت 248 اسبی و گشتاور 370 نیوتون متری زیر کاپوت قرار دارد. این قلب تپنده با گیربکس 7 سرعته دوکلاچه همکاری کرده و شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 6.1 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 228 کیلومتر در ساعتی را به ارمغان می‌آورد.


اگرچه قوای محرکه ماکان نسبت به قبل تغییری نکرده اما شاسی خودرو به‌روز شده و راحت‌تر از قبل است. این کراس اوور همچنین از رینگ‌های 18 اینچی جدید و لاستیک‌های کاراتر برخوردار است.


پورشه ماکان 2019 از تابستان سال آینده وارد نمایندگی‌های فروش می‌شود اما هم‌اکنون می‌توان آن را سفارش داد. قیمت این خودرو از 49900 دلار آغاز شده و 1050 دلار نیز هزینه‌ی تحویل می‌باشد.

 

منبع: پدال