اواخر هر سال میلادی فصل اهدای جوایز خودرویی است و نشریات، سایت‌ها و سازمان‌های مختلف اقدام به انتخاب و معرفی خودروهای سال در بخش‌های مختلف می‌کنند. ازجملهٔ یکی از این جوایز می‌توان به خودروی سال آمریکای شمالی در سه بخش خودرو، شاسی‌بلند و تراک اشاره کرد که فینالیست‌های آن همین ماه در نمایشگاه لس‌آنجلس اعلام خواهند شد؛ اما در نقطهٔ مقابل خودروهای سال، بدترین خودروهای سال قرار دارند که لیست آن‌ها توسط کانسومر ریپورتز برای سال 2018 اعلام شده است. این لیست شامل خودروهایی با بدترین امتیاز کلی، بدترین کیفیت سواری، بدترین رتبهٔ قابلیت اطمینان و… می‌شود. این‌ها بدترین بدترین‌ها هستند. در ادامه می‌توانید لیست بدترین خودروهای سال 2018 را مشاهده کنید.

فیات 500L

 

هرچند فیات 500L خودروی نسبتاً مقرون‌به‌صرفه و کم‌مصرفی است اما به گفتهٔ کانسومر ریپورتز سواری خشک و صندلی‌های تختی دارد درحالی‌که موقعیت راننده در آن بیشتر شبیه نشستن در صندلی اداری است. این مشکل‌ها موجب شده 500L بدترین امتیاز کلی را کسب کند.

میتسوبیشی میراژ

این هاچ‌بک کوچک ژاپنی به دلیل هندلینگ ضعیف و بی‌دقت، در آزمایش‌های جاده‌ای عملکرد بسیار بدی داشته است؛ اما این تنها مشکل میتسوبیشی میراژ نیست چراکه پیشرانهٔ سه سیلندر 80 اسب بخاری آن‌هم بیشتر صدا تولید می‌کند تا شتاب!

فورد فی‌یستا ST

این هاچ‌بک اسپرت هم از مشکلاتی مشابه میراژ رنج می‌برد اما به گفتهٔ کانسومر ریپورتز، تمرکز خودرو روی اسپرت بودن، کیفیت سواری آن‌را از بین برده است. درنتیجه، فورد فی‌یستا ST حتی در جاده‌های صاف هم سواری بسیار خسته‌کننده و ناراحتی دارد.

دوج رم

مشکل دوج رم از خودروهای قبلی حادتر است زیرا نیاز به تعمیرات دائمی به‌مراتب از سواری خشن آزاردهنده‌تر خواهد بود. به گفتهٔ کانسومر ریپورتز، این پیکاپ آمریکایی بدترین قابلیت اطمینان را دارد. ایرادات سیستم تعلیق و فرمان، سیستم سوخت‌رسانی، سیستم خنک‌کننده و سروصدای زیاد ازجملهٔ مشکلاتی است که مالکان رم به آن‌ها اشاره داشته‌اند. این مشکلات به‌احتمال‌زیاد موجب می‌شود که خریداران بجای دوج به نمایندگی‌های فروش فورد و شورلت مراجعه کنند.

مرسدس بنز GLA

در لیست بدترین خودروهای امسال تنها خودروهای معمولی حضور ندارند چراکه مرسدس بنز GLA هم به‌عنوان یک کراس‌اوور لوکس در نظرسنجی‌ها کمترین رضایت مالکین را داشته است. عدم رضایت مالکین این خودرو به‌اندازه‌ای است که تنها 44 درصد آن‌ها گفته‌اند بازهم یک GLA خریداری خواهند کرد. این موضوع قطعاً باید برای مرسدس بنز نگران‌کننده باشد.

 

منبع: پدال