هنوز دستگاه های مربوطه به صورت رسمی بخشنامه مربوط به افزایش قیمت خودروهای سواری را ابلاغ نکرده اند اما با این وجود قیمت پژو 206 تیپ 2 به صورت دستوری افزایش یافته است.
به نقل از تسنیم، طبق دعوتنامه جدیدی که از سوی ایران خودرو برای تکمیل وجه پژو 206 تیپ 2 به دست خریداران این خودرو رسیده، بهای آن به صورت رسمی 57 میلیون تومان اعلام شده و باید مشتریان بر مبنای این عدد تکمیل وجه‌های خود را انجام دهند. پیش از این بهای این خودرو 36 میلیون و 280 هزار تومان بوده است. ایران خودرو نسبت به این افزایش قیمت غیر رسمی تاکنون واکنش خاصی نشان نداده است.
کسب اطلاع از نمایندگی های ایران خودرو نشان می‌دهد هنوز ابلاغ رسمی در مورد افزایش قیمت انواع خودروهای داخلی اعمال نشده اما دعوتنامه ای که اخیراً خبر آن مطرح شده به صورت دستوری صادر شده است. به نوعی مشتری خواسته با پرداخت هزینه بیشتری خودروی خود را زودتر از موعد تحویل بگیرد.
با این حساب مشخص است که ایران خودرو هنوز نتوانسته مجوز نهایی برای اعلام رسمی قیمت 57 میلیون تومان را اخذ نماید و بدین شیوه از تمایل خود برای فروش خودرو به قیمت حاشیه بازار پرده برداشته است. عجیب آنکه انتشار چنین اخباری، حتی بدون ابلاغ رسمی باعث افزایش محسوس قیمت خودرو در سطح بازار شده است.
 

منبع: خودرو بانک