پیرو معرفی عمومی در نمایشگاه خودروی ژنو اوایل امسال، فورد در حال عرضه‌ی شاسی‌بلند اِج فیس لیفت در اروپا می‌باشد.

این خودروی به‌روز شده بنا به گفته‌های فورد پیشرفته‌ترین شاسی‌بلند کمپانی از نظر تکنولوژی‌های بکار رفته می‌باشد چراکه از طیف وسیع سیستم‌های کمک‌راننده سود می‌برد. طیف نسخه‌های اِج 2019 هم دگرگون شده و شامل مدل‌های تیتانیوم، ST-Line و Vignale می‌باشد.

 

شاسی‌بلند فیس لیفت فورد از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری بای توربوی دیزل با قدرت 234 اسب بخار بهره می‌برد. این پیشرانه که در تاپ ترین نسخه نصب شده با یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک هوشمند فورد همکاری می‌کند.

 فورد اِج 2019 فیس‌لیفت در اروپا معرفی شد + تصاویر

مشتریان با دو پیشرانه‌ی دیزلی دیگر هم روبرو هستند. نسخه‌ی پایه از نوع 2 لیتری 147 اسبی بوده و نیروی پیشرانه از طریق گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. دیگر پیشرانه هم نسخه‌ی قوی‌تر با قدرت 187 اسبی بوده و با یک گیربکس 6 سرعته دستی و سیستم چهار چرخ محرک همراه می‌شود.

 فورد اِج 2019 فیس‌لیفت در اروپا معرفی شد + تصاویر

از جمله ویژگی‌های برجسته‌ی فورد اِج 2019 فیس لیفت می‌توان به کروز کنترل فعال با ویژگی توقف و حرکت اشاره کرد. این سیستم سرعت خودرو در ترافیک را کاملاً به صفر رسانده و اگر مدت توقف کمتر از 3 ثانیه باشد دوباره خودرو را به راه می‌اندازد. کروز کنترل فعال این خودرو همچنین خودرو را در وسط لاین نگه داشته و تا سرعت 200 کیلومتر در ساعت عملیاتی است.

دیگر ویژگی جدید این شاسی‌بلند دستیار فرمان است که برای استفاده در شهر و بزرگراه طراحی شده است. در این سیستم از رادار و دوربین برای تشخیص خودروهای کند و متحرک استفاده شده تا راننده بتواند در برابر مانورهای ناگهانی عملکرد بهتری داشته باشد.

 فورد اِج 2019 فیس‌لیفت در اروپا معرفی شد + تصاویر

سیستم نورپردازی جلوی تطبیقی، پایش نقاط کور، محدودکننده‌ی سرعت هوشمند، هشدار حرکت خودرو بین خطوط، دستیار پیشگیری از برخورد با تشخیص عابران پیاده و تشخیص علائم ترافیکی نیز بخش دیگری از سیستم‌های این شاسی‌بلند هستند.

در کابین هم سیستم اطلاعات سرگرمی SYNC3 با ویژگی‌های ارتباطی، شارژ بی‌سیم گوشی هوشمند، سیستم صوتی بنگ اند اولوفسن سفارشی، پشت آمپرهای دیجیتال و… به چشم می‌خورند.

 فورد اِج 2019 فیس‌لیفت در اروپا معرفی شد + تصاویر

اگر خواهان اسپورت ترین مدل هستید باید به دنبال اِج ST-Line باشید. البته انتظار نمی‌رود مدل کاملاً اسپورت ST وارد بازار اروپا شود. نسخه‌ی اروپایی اِج ST-Line دارای بخش‌های پایینی درب، بال و آینه‌های جانبی همرنگ بدنه، رینگ‌های 20 اینچی، صندلی‌های چرمی و سیستم تعلیق اسپورت می‌باشد.

مدل Vignale نیز لوکس‌ترین عضو خانواده بوده و از محیط اطراف مه شکن با تریم کروم، جلوپنجره‌ی خاص، رینگ‌های 20 اینچی پولیش خورده، پوشش چرمی و دوخت‌های ویژه و همچنین بخش چرم کاری شده‌ی اطراف پشت آمپرها، استراحت گاه دست و کنسول ذخیره‌ای سود می‌برد.

 فورد اِج 2019 فیس‌لیفت در اروپا معرفی شد + تصاویر

 فورد اِج 2019 فیس‌لیفت در اروپا معرفی شد + تصاویر

 

 

منبع: وب سایت خودرو