تصاویر پتنت جدید فولکس واگن، طراحی خودروهای الکتریکی آینده این کمپانی را آشکار کرد

در پی رسوایی انتشار گازهای گلخانه ای فولکس واگن که به دیزل گیت شهرت یافت، این کمپانی اعلام کرد که قصد دارد تا بر روی تولید وسایل نقلیه الکتریکی و خودران تمرکز کند. پتنت های ثبت شده این خودروساز آلمانی که توسط وب سایت Autocar منتشر شد. این کوپه کشیده کم ارتفاع با درهای بالی شکل مخفی به نظر می رسد که به دنبال کانسپت تمام الکتریکی ID که فولکس واگن آن را در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 به روی صحنه برد، خودنمایی کند. اعضای فاروم VWVortex تصاویر بیشتری از پتنت های دیگر این کمپانی را نیز به نمایش گذاشتند. بیشتر این پتنت ها به نظر می رسد که خودروهای commuter الکتریکی را به نمایش گذاشته اند.

یکی از چیزهایی که به شدت در این تصویر جلب توجه می کند، عدم وجود یک شیشه جلو در این اتومبیل است. چنین چیزی می تواند به این نکته اشاره داشته باشد که این اتومبیل با قابلیت های خودران ارائه خواهد شد؛ اما مسلما نباید انتظار داشت که چنین خودرویی به صورت یک محصول نهایی به تولید انبوه برسد. کمپانی فولکس واگن اخیرا بر روی سیستم های بدون راننده جدید متعددی مشغول کار بوده است؛ اما بیشتر این خودروها، طرح های مفهومی بوده و این طرح ها به معنای ورود آنها به مرز تولید نخواهد بود.

مشخصات فنی از این مدل منتشر نشده است؛ هر چند که می توان انتظار داشت هر مدل الکتریکی آینده ای از این گروه خودروسازی، بر روی معماری مقیاس پذیر خودروی الکتریکی این کمپانی سوار شود. چنین چیزی بدان معناست که این خودروی می تواند به یک موتور الکتریکی 168 اسب بخار مجهز شود. این طرح ها ممکن است که چیزی بیش از تصورات برخی از طراحان فولکس واگن نبوده و تنها یک تراوشات ذهنی و ایده های خوابیده در پس ذهن آنها باشد. این طرح ها همچنین می توانند به وسایل نقلیه کانسپتی نیز تبدیل شوند و یا حتی می تواند نشان دهنده قدرتنمایی این کمپانی برای رقبای خود به حساب بیاید.

در هر صورت حتی اگر این پتنت ها قرار باشد که به تولید یک محصول واقعی بینجامد، پس نباید انتظار داشت تا به این زودی ها در جاده های جهان، خودنمایی کند. تولیدات ID تا سال 2020 وارد خیابان ها نخواهند شد. این برنامه ای است که گروه خودروساز المانی فولکس واگن از قبل برای آن برنامه ریزی کرده است؛ اما با وجود چنین ایده ها و طرح هایی، آینده صنعت خودروسازی جهان شکل و شمایل جالبی خواهد داشت!

منبع: تک بوک