همه ساله یک کمپانی تیونینگ آلمانی برای ساخت خودروی پلیس مخصوص کمپین “آن را به‌صورت ایمن تیون کن!” انتخاب می‌شود.


این حرکت خلاقانه که توسط وزارت حمل‌ونقل فدرال حمایت می‌شود در تلاش است تا با تیونینگ های غیرقانونی و غیر ایمن مبارزه کند. برای سال 2019 این کار به تیونر مشهور AC اشنیتزر واگذار شده است. آن‌ها ب‌ام‌و i8 رودستر پلاگین هیبریدی را به عنوان خودروی مخصوص این کمپین برگزیده‌اند و البته تغییرات قابل‌توجهی هم در آن اعمال کرده‌اند.


این خودرو که در نمایشگاه تیونینگ Essen معرفی شده از ارتفاع کمتر (20 میلی‌متر) برخوردار بوده و همچنین در زیر گلگیرها یک دست رینگ‌ های سبک‌وزن AC1 بیست اینچی به چشم می‌خورند. تیونر مورد بحث می‌گوید هر رینگ در مقایسه با نمونه‌های استاندارد 4.4 کیلوگرم سبک‌تر است. با این تفاسیر دینامیک جانبی i8 نیز بهبود یافته است.


AC اشنیتزر همچنین کیت آئرودینامیکی مخصوصی را برای این خودرو تدارک دیده که همه‌ی اجزای آن از جنس کربن هستند. در بخش جلو می‌توانیم اسپویلر اسپورت و در گوشه‌های سپر هم بالچه‌های جدیدی را ببینیم. رکاب‌های جانبی جدید، بال عقب مسابقه‌ای و دیفیوزر سه‌تکه‌ای هم تکمیل کننده‌ی این کیت می‌باشند.


از دیگر بازنگری‌های ظاهری می‌توان به دستگیره‌های درب، آینه‌های جانبی و جلوپنجره‌ی فیبر کربنی اشاره کرد. همه جای خودرو از پوشش آبی و نقره‌ای خاص پلیس آلمان سود برده و عناصر زردرنگ و چراغ‌های اضطراری هم نصب شده‌اند.


داخل این خودرو تغییرات ملایم‌تری اعمال شده که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: پدال شیفترهای آلومینیومی و همچنین پوشش مخصوص کنترلر چرخان iDrive.


حرفی درباره‌ی ارتقای فنی این خودرو زده نشده اما حتی نسخه‌ی استاندارد ب‌ام‌و i8 هم می‌تواند در عرض چند ثانیه از سکون به تندی 100 کیلومتر در ساعت برسد.

 

 

[دانلود ویدئو]

 

 

 

منبع: پدال