همه‌ی ما می‌دانیم که مدل پرچم‌دار پورشه پانامرا در خط درگ خودرویی درنده بوده و می‌تواند علیرغم وزن بالا سوپرکاری همچون آئودی R8 را شرمنده کند.


اما سؤالی که توسط اتوکار مطرح شده این است: آیا پانامرا توربو S E-Hybrid سنگین‌وزن می‌تواند یکی از پرشتاب‌ترین خودروهای دنیا یعنی 911 توربو S را شکست دهد؟


کشتی هیبریدی و لوکس پورشه از پیشرانه‌ی 8 سیلندر توئین توربوی 542 اسبی و واحد الکتریکی 134 اسبی بهره برده و خروجی کل آن به 671 اسب بخار و گشتاورش هم به 850 نیوتون متر می‌رسد. این قوای محرکه‌ی پیچیده همچنین باعث افزایش وزن پانامرا شده به گونه‌ای که وزن توربو S E-Hybrid برابر با 2310 کیلوگرم می‌باشد.


البته پورشه می‌گوید این خودرو علیرغم وزن بالای خود در عرض 3.4 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و می‌تواند به حداکثر سرعت 310 کیلومتر در ساعت دست یابد. خب این عملکرد در حد سوپرکارها می‌باشد.


از طرف دیگر 911 توربو S را داریم که تنها 1600 کیلوگرم وزن داشته و پیشرانه‌ی 6 سیلندر توربوی آن 580 اسب بخار قدرت تولید می‌کند که 90 اسب بخار کمتر از برادر بزرگ‌ترش می‌باشد.


آیا تفاوت قابل‌توجه وزن بین این دو خودرو باعث می‌شود 911 توربو S مچ برادر بزرگتر را بخواباند؟ شاید هم قدرت بیشتر پانامرا بر برادر کوچک‌تر بچربد!

 

منبع: پدال