به‌گفته‌ی بلومبرگ، انتظار می‌رود که هزینه‌ها و مخارج کلی شرکت‌ها در سال ۲۰۱۹ به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد؛ یکی از دلایل این موضوع، شرایط نامعلوم اقتصادی ناشی از جنگ تجاری میان آمریکا و چین است. یکی از پیامدهای این جنگ تجاری بین بی‌ام‌و و چین است که می‌تواند به هزینه‌های اضافی برای خودروساز آلمانی و همچنین افزایش قیمت محصولات منجر شود. بی‌ام‌و می‌گوید که هزینه‌های این شرکت در سال آینده به میزان ۱.۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

چین-آمریکا / china-america

نیکولاس پیتر، مدیر امور مالی بی‌ام‌و طی سخنرانی خود در روز دوشنبه به سرمایه‌گذاران این شرکت گفت: 

هدف سودآوری استراتژیک ما بین ۸ تا ۱۰ درصد بدون تغییر باقی می‌ماند. رسیدن به یک هدف سودآور در سال ۲۰۱۹، بستگی به عوامل مختلفی دارد. تعرفه‌های ایالات متحده آمریکا و چین موجب افزایش چند صد میلیون دلاری در مخارج و هزینه‌های اضافی بی‌ام‌و خواهد شد. نرخ ارز و قیمت کالاها هم احتمالاً به پیشرفت منفی خود ادامه خواهند داد.

bmw / بی ام و

یکی دیگر از دلایل افزایش هزینه‌ها، قوانین سختگیرانه‌ی زیست‌محیطی است که باعث می‌شود تا خودروسازان فناوری‌های بیش‌تری در محصولات خود استفاده کنند. بی‌ام‌و هم مجبور است برای تطابق با قوانین زیست‌محیطی از جدیدترین فناوری‌های روز در زمینه‌ی کنترل آلایندگی پیشرانه استفاده کند که البته هزینه‌ی آن همیشه به مشتری انتقال می‌یابد. 

برای جبران هزینه‌های بیشتر و حفظ سرمایه‌گذاری در فناوری‌های جدید، بی‌ام‌و تعدادی از انواع پیشرانه‌های خود را کاهش می‌دهد و روش‌های جایگزین دیگری را به‌منظور کاهش هزینه‌ها بررسی می‌کند. البته بی‌ام‌و در این مورد تنها نیست و سایر خودروسازان اروپایی مانند فولکس‌واگن، مرسدس بنز، ولوو، آئودی، رنو و جگوارلندرور هم به روش‌های جایگزین رو آورده‌اند. 

BMW i3 / خودروی الکتریکی بی‌ام‌و i3

طی چند ماه گذشته، بی‌ام‌و تعهد خود را به تلاش در زمینه‌ی خودروی الکتریکی و فناوری خودران نشان داده است. این دو به سرمایه‌گذاری درخورتوجهی نیاز دارند و بی‌ام‌و به‌خوبی این مسئله را می‌داند. این خودروساز آلمانی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ حداقل ۲۵ مدل خودروی برقی در بازار داشته باشد.

 
 

منبع: زومیت