پلیس لس آنجلس مدل S تسلا را به یک ماشین پلیس تبدیل می کند

اداره پلیس لس آنجلس (LAPD) قصد دارد تا یک مدل S تسلا را به یک ماشین گشت تمام عیار تبدیل کرده و آن را به خیابان های شهر لس آنجلس بفرستد. این کار به عنوان بخشی از طرح LAPD با هدف جایگزین کردن خودروهای معمول پلیس با ناوگان الکتریکی جدید در پنج سال آینده، انجام می گیرد.

هیاهوی تعویض ناوگان وسایل نقلیه پلیس با ماشین های الکتریکی، طرح چندان جدیدی نیست. در ماه مه گذشته پلیس لس آنجلس اعلام کرد که یک جفت از مدل S P85 Ds تسلا را برای بررسی عملکرد خودروهای الکتریکی در ماموریت های مختلف و چگونگی کارایی آنها به طور آزمایشی در اختیار گرفته است. هر چند که در نهایت این سازمان، خودروی بی ام دبلیو i3 را به عنوان وسیله نقلیه الکتریکی خود برگزید؛ البته این خودروهای الکتریکی برای کارهای اضطراری و گشت زنی مورد استفاده قرار نگرفت. اما در حال حاضر اداره پلیس لس آنجلس قصد دارد تا یکی از دو خودروی به امانت گرفته شده از کمپانی تسلا را با ظاهری جدید به یک ماشین پلیس تبدیل کند. Vartan Yegiyan، ناظر وسایل نقلیه اداره پلیس لس آنجلس به شبکه NBC4 گفت: “مدل P85 D به یک قفسه برای قرار گرفتن اسلحه های شات ‌گان، به یک قفس در پشت برای نگه داشتن مجرمین و تجهیزات کاملی از وسایل ارتباطی مجهز خواهد شد.”

Yegiyan معتقد است، هنگامی که این خودرو به روزرسانی شود، به یک مامور اجرایی تمام عیار تبدیل خواهد شد که می تواند در مواقع اضطراری به مانند هر ماشین پلیس دیگری عمل کند. او می گوید؛ ممکن است که حتی ماشین های تسلا برای ماموریت های تعقیب و گریز نیز مورد استفاده قرار گیرند. انتظار می رود که آزمایش های رسمی این وسیله نقلیه از سال آینده آغاز شود. آزمایش خودروی تسلا به معنای رد شدن مدل بی ام دبلیو i3 نخواهد بود. اداره پلیس لس آنجلس همچنان قصد دارد تا 100 نسخه از این بی ام دبلیو های الکتریکی را در آینده ای نزدیک به ناوگان حمل و نقلی خود اضافه کند؛ اما ماشین های این خودروساز آلمانی فاقد قدرت یا توانایی لازم برای واکنش های اضطراری است و این در حالیست که مدل S تسلا به خوبی می تواند از عهده این کار برآید.

پلیس لس آنجلس عهد کرده تا برای کاهش استفاده از سوخت های فسیلی، این وسایل نقلیه الکتریکی را به ناوگان خود اضافه کند.LAPD  اعلام کرده که این اولین قدم برای جایگزینی خودروهای بنزینی با ماشین های برقی است که تا حدودا پنج سال آینده انجام خواهد شد. البته جدای از این همه حسن نیت و دوستدار محیط زیست بودن، این حقیقت تغییر نخواهد کرد که مدل S تسلا یک خودروی لاکچری و لوکس بوده که قیمت آن تقریبا دو برابر فورد اینترسپتور و شورولت کاپریس است که معمولا توسط ادارات پلیس ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما آزمایش مدل های مختلف از خودروهای الکتریکی توسط اداره پلیس لس آنجلس، حداقل این فرصت را فراهم می کند تا پلیس بتواند با چالش های پیش رو برای استفاده از این قبیل خودروها، آشنا شده و زیرساخت های لازم برای بکارگیری آنها را در نظر داشته باشد.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: thedrive