لی اکو تایید کرد: فارادی فیوچر محصول جدید خود را در اوایل سال 2017 نشان خواهد داد

کنفرانس مطبوعاتی کمپانی لی اکو (LeEco) دیروز در سانفرانسیسکو برگزار شد و تعدادی از محصولات این کمپانی همچون گوشی های هوشمند، سرویس های استریم ویدیویی و دوچرخه هوشمند، معرفی شدند. همچنین قرار بود تا در این مراسم ماشین کانسپت الکتریکی بدون راننده به روز شده ی این کمپانی نیز نشان داده شود. متاسفانه این رونمایی مطابق با برنامه تعیین شده، پیش نرفت؛ اما هنوز هم چیزهای جالبی درباره برنامه های لی اکو برای ماشین های خودران شنیده می شود. به عنوان مثال همکاری این کمپانی با فارادی فیوچر (Faraday Future) یکی از نکات قابل توجه در تولید این محصول جدید است.

رونمایی از کانسپت ماشین خودران لی اکو با نام LeSee Pro برای مراسم دیشب برنامه ریزی شده بود؛ اما این اتفاق رخ نداد؛ چرا که فیلمبرداری فیلم به تعویق افتاده ترانسفورمرز 5 در لندن در حال انجام است و این خودرو برای چند صحنه از این فیلم در نظر گرفته شده است. البته قرار بود در صورت نرسیدن LeSee Pro به این مراسم، کانسپت قدیمی LeSee به روی صحنه رود؛ اما این خودرو نیز در مسیر انتقال خود از لس آنجلس به سانفرانسیسکو در یک تصادف آسیب دید و برنامه های این کمپانی نقش بر آب شد.

این کمپانی در توصیف ماشین خود، آن را به مانند یک اتاق نشیمن و یا یک دفتر کار توصیف می کند که با وجود یک صفحه نمایش، به راننده این امکان را می دهد تا با استفاده از پلتفرم تکنولوژی و استریم لی اکو همه چیز از پخش موسیقی و فیلم گرفته تا حتی داده های محاسباتی را ببیند؛ اما در طول این معرفی، لی اکو مشخص کرد که تمرکز در حال حاضر بر اساس تعریف انجمن مهندسین خودرو (SAE) بر روی سطح 3 یا “اتوماسیون مشروط” است. در این سطح از تقسیم بندی، انتظار می رود که راننده در شرایط لزوم به طور مستقیم در کنترل ماشین دخالت کند. وجود یک فرمان تاشو به خوبی نشان که این محصول، یک خودروی کاملا مستقل خواهد بود. در طول این کنفرانس، لی اکو چشم انداز خود از آینده سیستم هم پیمایی (اشتراک گذاری خودرو) خود را نیز نشان داد.

Jia Yueting، مدیر اجرایی کمپانی لی اکو به سوالاتی درباره کمپانی شریک تجاری خود، فارادی فیوچر نیز پاسخ داد. به گفته او فارادی فیوچر ممکن است که در نمایشگاه CES سال آینده، محصول جدید خود را به نمایش بگذارد. نمی توان به طور قطعی این موضوع را تایید کرد؛ اما اگر فارادی فیوچر بتواند در سال جاری کانسپت FFZero1 را نمایش دهد، شگفتی بزرگی رقم خواهد خورد!

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: motortrend