اولین ماشین تمام الکتریکی آئودی با نام ای ترون (E-Tron) معرفی خواهد شد

کمپانی آئودی همیشه نام های خوبی را برای وسایل نقلیه ی خود انتخاب کرده است؛ سیستم چهار چرخ متحرک کواترو، یک نمونه ی بارز آن است. این کمپانی خودروساز قصد دارد این تجربه را با عرضه ی یک ماشین تمام الکتریکی به نام ای ترون، تکرار کند.

گزارشات اخیر حاکی از آن هستند که اولین ماشین تمام الکتریکی آئودی با نام ای ترون (E-Tron) معرفی خواهد شد. این احتمال وجود دارد که ماشین تمام الکتریکی آئودی از کانسپت کواترو که در نمایشگاه ماشین فرانکفورت رونمایی شده بود، الهام بگیرد. برخی معتقدند که ماشین آئودی ای ترون در بازار خودروهای سدان و هاچ بک به رقابت می پردازد. فراموش نکنید که کمپانی آئودی قبلا نیز از لیبل ای ترون در ماشین های الکتریکی خود استفاده کرده است. برای مثال، هواداران این برند می توانند مدل اسپرت بک ای ترون را خریداری کنند. علاوه بر این، تعداد محدودی از ماشین های R8 ای ترون نیز در دسترس قرار داشتند. کمپانی آئودی اعلام کرده است که نام سری جدید تمام الکتریکی را با لیبل ای ترون مزین خواهد کرد؛ البته ماشین های نیمه الکتریکی که قبلا با این نام معرفی شده اند نیز، لیبل خود را حفظ خواهند کرد. اگر این نام گذاری ها سردرگمتان کرده، بدانید که اولین نفر نیستید!

منابع داخلی کمپانی آئودی اعلام کردند که ماشین های سری جدید، در پلت فرم MEB فولکس واگن ساخته خواهند شد. این پلت فرم از همان آغاز برای ماشین های الکتریکی طراحی شده بود. پلت فرم MEB از سیستم های مقیاس پذیری برخوردار شده که می توان انواع ماشین های کوچک و بزرگ را روی آن سوار کرد. این پلت فرم برای اولین بار در کانسپت I.D. فولکس واگن و در نمایشگاه ماشین پاریس به نمایش گذاشته شد. این خودروساز اشاره کرد: "این ماشین کانسپت منحصر به فرد، از ورود برند فولکس واگن به عصر جدید خبر می دهد."

به گزارش خبرگزاری آتوکار، ماشین های تمام الکتریکی SUV، سدان و هاچ بک کمپانی آئودی تا سال 2020 عرضه خواهند شد. این خبر با وعده ی های کمپانی فولکس واگن (شرکت والد برند آئودی) مبنی بر عرضه ی چندین ماشین الکتریکی تا سال 2020، تطابق دارد. تمرکز کمپانی فولکس واگن بر ماشین های سبز و رویکرد جدیدی که در پیش گرفته، به دلیل رسوایی سال 2015، پیرامون تقلب انجام شده در آزمایشات گازهای گلخانه ای صورت گرفته است.

روپرت استادلر، رئیس آئودی خاطر نشان کرد که فولکس واگن به گونه ای هدف گذاری کرده که با ماشین های الکتریکی تسلا به ویژه مدل اس رقابت کند. او همچنین اضافه کرد: "معتقدم که قرار داشتن در صدر این عرصه با استفاده از تکنولوژی سیستم نیروی محرکه، برای برند آئودی منطقی به نظر می رسد."

نویسنده: زهرا جانعلیزاده

منبع: techtimes