کانسپت پیکاپ مرسدس بنز در 4 آبان ماه رونمایی می شود

در چند ماه گذشته تنها چیزی که از پیکاپ جدید مرسدس بنز دیده شده، رندرها و نمونه اولیه های استتار شده ای بوده که هر از گاهی خودنمایی می کرده اند؛ اما این طور که از شواهد پیداست، محصول نهایی در 25 اکتبر (4 ابان ماه) به معرض نمایش گذاشته خواهد شد. مرسدس می گوید که این کانسپت پیش نمایشی کاملی از طراحی محصول نهایی خواهد بود.

کانسپت پیکاپ جدید مرسدس بنز که می تواند مرسدس بنز GLT نامیده شود، یک محصول مشترک از همکاری فنی بین کمپانی مادر، دایملر و کمپانی نیسان است. انتظار می رود که این خودرو بر روی پلتفرم نیسان ناوارا (Nissan Navara)  که به عنوان یک پیکاپ سایز متوسط در دیگر بازارهای خارجی عرضه می شود، قد علم کند.

تصاویری که به صورت مخفیانه از این خودرو گرفته شده، وسیله نقلیه ای در حد و اندازه های مدل ناوارا را نشان می دهد؛ اما طراحی جلو پنجره‌ی آن متفاوت است. بر اساس تیزرهای تبلیغاتی منتشر شده، به نظر می رسد که پیکره بندی کابین سرنشینان، همان است که در نمونه اولیه آن نیز دیده شده بود. این امکان وجود دارد که پیکاپ جدید مرسدس بنز به موتور نیسان مجهز شود؛ اما این کمپانی پیش ترگفته بود که پیکاپ GLT احتمالا از موتور توربودیزل چهار سیلندر خطی 2.1 لیتری و توربو دیزل 3.0 لیتری V6 که در مدل های اسپرینتر (Sprinter) فعلی وجود دارد، استفاده خواهد کرد.

هنگامی که کمپانی مرسدس بنز برای اولین بار در سال گذشته نشان داد که قصد دارد تا یک پیکاپ جدید به خط تولید خود اضافه کند، اعلام کرد که این حرکت در پاسخ به تقاضای بازار جهانی برای این قبیل از پیکاپ های سایز متوسط انجام خواهد شد. در حال حاضر تقاضای بازار به سمت خودروهای بزرگ و عضلانی شیب پیدا کرده است. در چند سال اخیر بیشتر مشتریان در ایالات متحده و قاره اروپا نشان داده اند که بیشتر تمایل به خرید SUV و پیکاپ داشته اند و سهم بازار خودرو از این دو سبک سواری، رو به افزایش است. پیکاپ مرسدس بنز برای هر دو خریداران تجاری و سفارشی در دسترس خواهد بود.

این پیکاپ برای اولین بار در 25 اکتبر (4 آبان ماه) در استکهلم سوئد، به روی صحنه خواهد رفت، مسلما محصولات ساخت این برند ستاره سه شاخه، دیدنی خواهد بود. با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری از این پیکاپ را در اختیارتان قرار دهیم. تا هنگام رونمایی از آن، زمان زیادی باقی نمانده است!

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: motortrend