اوایل پاییز سال جاری یک درگ جذاب بین نسل قبل فورد GT تیون شده و مک لارن 720S برگزار شد.


آن GT قدرتی در حدود 1000 اسب بخار روی میل‌لنگ و 890 اسب بخار روی چرخ‌ها داشت. پشت‌صحنه‌ی این پروژه که گفته شده هزینه‌ی بالاتر از 40 هزار داشته شرکت هفنر پرفورمنس قرار دارد که مقر آن در فلوریدا قرار داشته و تخصص آن نیز تیونینگ خودروهای شاخص و سطح بالاست.


با نگاهی به وب‌سایت این شرکت می‌توان وجود دو پکیج متفاوت برای نسل پیشین فورد GT را تشخیص داد. پکیج اول باعث می‌شود قدرت در میل‌لنگ و چرخ به ترتیب به 975 و 850 اسب بخار برسد. البته این قدرت برای سوخت با اکتان 93 است درحالی‌که با استفاده از سوخت مسابقه‌ای خروجی GT تیون شده به 1150 و 1000 اسب بخار می‌رسد. این پکیج قیمت 35 هزار دلاری داشته که با سفارش سیستم اگزوز تیتانیومی به 42 هزار دلار افزایش می‌یابد.


اما پکیج دوم تأثیر بسیار قابل‌توجهی روی این سوپرکار آمریکایی داشته به گونه‌ای که خروجی آن را به فراتر از 2 هزار اسب بخار می‌رساند! و این قدرت روی چرخ‌هاست نه روی میل‌لنگ! اصلاحات این خودرو شامل تقویت شاسی هم هست. علاوه بر این شاهد بازنگری گسترده‌ی پیشرانه، استفاده از ساختار توئین توربو و… هستیم. خودروی یاد شده که به‌صورت قانونی در جاده هم می‌تواند حضور داشته باشد عملکرد فوق‌العاده‌ای در درگ ها خواهد داشت.


برای فهمیدن اینکه فورد GT تیون شده که می‌تواند قوی‌تر از بوگاتی شیرون باشد چقدر هزینه روی دست مالک می‌گذارد باید با هفنر پرفورمنس تماس برقرار کنید.


فکر نکنید که قدرت خودرو به مرز 2 هزار اسب بخار محدود می‌شود چراکه تیونر یاد شده قطعات دیگری هم تدارک دیده که قدرت را بالاتر هم می‌برد!


و تنها حسرتی که برای ما باقی می‌ماند عدم دست‌یابی به فورد GT است. برای اندکی تسکین دردها می‌توان از تصاویر زیبای این هیولای دوست‌داشتنی لذت برد.

 

منبع: پدال