پینین فارینا نام هایپرکار الکتریکی خود را اعلام کرد. این خودرو در نمایشگاه خودروی ژنو 2019 معرفی خواهد شد.


قوی‌ترین و سریع‌ترین خودروی ایتالیا باتیستا نام دارد که ادای احترامی به مؤسس این شرکت باتیستا پینین فارینا محسوب می‌شود. زمان‌بندی عرضه‌ی این خودرو در اواخر سال 2020 با نودمین سالگرد تأسیس پینین فارینا همزمان می‌باشد. این خانه‌ی طراحی مشهور هم‌اکنون فصل جدیدی را در تاریخ خود شروع کرده است.


رئیس پینین فارینا گفته است:

این آرزوی فوق‌العاده به واقعیت تبدیل شده است. پدربزرگ من همیشه دیدی به تولید خودروهایی با برند خود داشت. این هایپرکار بهترین پرفورمنس، خلاقیت و نوآوری و البته استایل ظریف را خواهد داشت. ما این خودرو را باتیستا می‌نامیم.


پینین فارینا باتیستا که قبلاً با کد PF0 شناخته می‌شد سریع‌ترین و قوی‌ترین خودروی تاریخ ایتالیا محسوب می‌شود.


این یک ادعای بسیار بزرگ است چراکه ما درباره‌ی کشوری صحبت می‌کنیم که خانه‌ی خودروسازانی همچون فراری، لامبورگینی، مزراتی و پاگانی می‌باشد. البته اولین مشخصات فنی رسمی پینین فارینا خبر از طوفان بزرگی می‌دهند.


قوای محرکه‌ی باتیستا که توسط ریماک کرواسی تأمین شده قدرت 1900 اسب بخاری و گشتاور 2300 نیوتون متری خواهد داشت و پرفورمنس فوق‌العاده‌ای برای این خودروی جاده‌ای به ارمغان خواهد آورد. پینین فارینا می‌گوید خودروی موردبحث می‌تواند شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت کمتر از 2 ثانیه‌ای داشته باشد که آن را به خودرویی سریع‌تر از مدل‌های فرمول 1 تبدیل خواهد کرد.


همچنین باتیستا خواهد توانست از مرز سرعت 402 کیلومتر در ساعت عبور کند. محدوده حرکتی این هایپرکار نیز بیش از 483 کیلومتر خواهد بود.


این هایپرکار که از بدنه‌ی فیبر کربنی استفاده می‌کند در مقر پینین فارینا در نزدیکی تورین ساخته خواهد شد. قیمت خودروی یاد شده بین 2 تا 2.5 میلیون دلار تخمین زده می‌شود و تنها 150 دستگاه از آن برای بازارهای آمریکا، اروپا و خاورمیانه و آسیا ساخته خواهد شد.

 

 

 

منبع: پدال