هنریک فیسکر تصویری از ماشین مرموز با درهای زیبای پروانه ای را به اشتراک گذاشت

هنریک فیسکر، طراح برجسته ی خودرو، اوایل این ماه از برنامه ی خود درباره ی راه اندازی ماشین الکتریکی خود با محدوده ی 400 مایلی خبر داد. او اخیرا عکسی از یک وسیله ی نقلیه مرموز را در حساب توییتر خود منتشر کرده که از درب های زیبای دوسطحی یا پروانه ای برخوردار است. این اولین برداشت ما از ماشین الکتریکی آینده ی فیسکر است. تا به اینجا که همه چیز خوب به نظر می رسد.

به جز درهای پروانه ای، هیچ اطلاعات دیگری درباره ی این ماشین منتشر نشده است. درهای پروانه ای چندان جدید نیستند؛ کمپانی مک لارن نیز قبلا از این مدل در ماشین های خود استفاده کرده بود. اما مدل درهای عقبی کاملا منحصر به فرد هستند. قبلا نمونه درب های Suicide و فالکون را در ماشین های چهار در دیده بودیم؛ اما در هیچ کدام از آنها، درب های عقب نیز به شکل دوسطحی نبوده اند. به گفته ی هنریک فیسکر، ماشین آینده به منظور ورود و خروج بهتر از درب های فانتزی برخوردار شده اند.

در این عکس، به جز درب های عجیب و جالب، نمای جلویی نیز تا حدودی مشخص شده و به نظر می رسد از مد LED یا چراغ هایی در لبه ی کناری استفاده شده است؛ این در حالیست که به نظر می رسد چراغ های عقب نیز LED باشند. فیسکر در اوایل امسال اعلام کرده بود که ماشین الکتریکی آینده "جانشین معنوی" نسخه ی Karma است که در پروفایل ماشین نیز به آن اشاره شده است؛ هر چند که در نمونه ی پیش نمایش، برآمدگی های جلو و عقب ماشین کوتاه تر شده اند.

هنریک فیسکر تا به حال اطلاعات زیادی را درباره ی ماشین آینده ی خود منتشر نکرده است؛ تنها از کلمات "اسپرت و جادار" برای توصیف آن استفاده کرده است. نمای بیرونی ماشین اسپرت است اما از این تصویر نمی توان از جادار بودن آن مطلع شد. این وسیله نقلیه جدید، اولین ماشینی خواهد بود که از کمپانی جدید فیسکر با نام Fisker Inc. خارج می شود. تکنولوژی باتری این ماشین در UCLA (دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس) و توسط بخش باتری این کمپانی که با نام Fisker Nanotech شناخته می شود، در حال توسعه است. انتظار می رود که این ماشین در سال آینده به نمایش گذاشته شود.

نویسنده: زهرا جانلعیزاده

منبع: autoblog