اگر یک پیست باشد که در بین رانندگان، خودروسازان و مسابقه‌دهندگان مشهورتر از همگان باشد احتمالاً آن پیست نوربرگ رینگ یا به‌طور خاص بخش نوردشلایف آن خواهد بود که با لوپ شمالی هم شناخته می‌شود. اینجاست که مسابقات استقامت 24 ساعته نوربرگ رینگ و همچنین تست‌ها و رکوردهای زمان خودروسازان برگزار می‌شود.


بهترین نکته درباره‌ی نوربرگ رینگ این است که در زمان عدم برگزاری مسابقات روی همگان باز است. تنها چیزی که لازم است پرداخت بهای بلیت و سپس گشت‌وگذار در این پیست 22.7 کیلومتری می‌باشد.


اما سرعت بالا همواره با خطر همراه است و به خاطر ماهیت این پیست، همیشه شاهد تصادفات و سوانحی در این پیست بوده‌ایم. نوربرگ رینگ با نام جهنم سبز هم شناخته می‌شود و پیستی کاملاً چالش‌برانگیز می‌باشد که همین نکته هم باعث محبوبیت آن شده است.


ظاهراً یک کانال یوتیوب وجود دارد که تصادفات و حوادث رخ داده در بخش نوردشلایف این پیست را ضبط می‌کند. دلیل این کار چیست؟ ما نمی‌دانیم اما کانال یاد شده مجموعه‌ای مفصل از تصادفات رخ داده در این بخش را گردآوری کرده است. این کانال از سال 1993 تاکنون اقدام به ضبط تصاویر و ویدئوی تصادفات این بخش از پیست می‌کند و این بار نیز همچون سنت سالانه‌ی کانال یاد شده ویدئوی جدیدی منتشر شده است.


از ون گرفته تا هاچبک های سنتی، از 911 ها تا بیمرها، هیچ راننده‌ای بدون اشتباه نیست. خودروهای زیادی در سال 2018 تصادف کرده‌اند و پیچ طولانی این بخش از پیست نیز باعث شده بیشترین میزان انحراف از جاده و تصادفات رخ دهند.

 

منبع: پدال