رودستر بی ام دبلیو i8 در سال 2018 راه اندازی خواهد شد

مدل کانورتیبل جدید، بخشی از تغییر ظاهر بی ام دبلیوi8 است که می تواند بازده قدرت را به 420 اسب بخار ترمز برساند. مدت هاست که شایعه ی توسعه ی هیبرید های کانورتیبل به گوش می رسد؛ اما اینبار، مدیر عامل این کمپانی، هارولد کروگر از زمان راه اندازی این ماشین خبر می دهد.

مدیر کمپانی بی ام دبلیو از افشای جزئیات بیشتر درباره ی رودستر بی ام دبلیو i8 خودداری کرد؛ اما این کانورتیبل که احتمالا با نام بی ام دبلیو i8 Spyder معرفی می شود، اولین ماشینی است که در پایان سال 2017 و در زمان رونمایی از تغییر ظاهر جدید i8، به نمایش گذاشته می شود. در طراحی رودستر جدید از برخی قابلیت های کانسپت بی ام دبلیو Vision Future Interaction (مدلی که در تصویر مشاهده می کنید) استفاده خواهد شد؛ این ماشین در نمایشگاه لوازم الکترونیکی CES به نمایش گذاشته شد.

رودستر بی ام دبلیو i8 نیز همانند سایر ماشین های آپدیت شده، از موتور قدرت بنزینی الکتریکی برخوردار می شود؛ علاوه بر این، از موتوری پر قدرت تر از 129 اسب بخار ترمز که در i8 های حال حاضر تعبیه شده، استفاده خواهد شد. این مجموعه در ترکیب با موتور سه سیلندر بنزینی با حجم 1.5 لیتر می تواند افزایش 10 درصدی را در مقایسه با مدل امروزی، در رودستر بی ام دبلیو i8 ایجاد کند؛ این قدرت در مجوع به 420 اسب بخار ترمز می رسد.

کابین داخلی نیز با تکنولوژی های پیشرفته تر، آپگرید خواهد شد. طراحی رودستر بی ام دبلیو i8 از کانسپت به نمایش گذاشته شده در CES 2016 الهام گرفته و از سیستم اطلاعات سرگرمی پیشرفته تری برخوردار خواهد شد. تکنولوژی کنترل ماشین از طریق حرکات دست نیز در رودستر بی ام دبلیو i8 تعبیه می شود. رودستر i8 در رنج مدل ها، بالاتر از کوپه ی i8 قرار دارد؛ بنابراین انتظار می رود که قیمت آن نیز کمی افزایش یابد. این بدان معناست که رودستر بی ام دبلیو i8 از رنج قیمتی 110.000 یورو برخوردار خواهد بود.

منبع: تک بوک